Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Селище Борщі

 

Про дату та історію створення селища Борщі  відомо, що виникло воно в 1955 році (був побудований перший дім). Територія селища склалася з однойменного пристанційного села Борщі.

Розвиток селища Борщі розпочався у зв′язку з будівництвом на території селища заводів «Південремверстат», «Південтехгаз» та комбінату «Зірниця». Головною причиною для будівництва цих підприємств було те, що в районі міста Котовськ (Подільськ) та селища Борщі дуже розвинена сітка залізничних доріг. Другою, не менш важливою причиною,  є великий резерв трудових ресурсів. Велика кількість населених пунктів навколо селища дала можливість забезпечити трудовими ресурсами побудовані підприємства.

27 червня 1968 року було випущено указ Міністра верстатобудівної та інструментальної промисловості СРСР за №180 про організацію заводу по централізованому ремонту металооброблюючого обладнання і виготовленню запасних частин в місті Котовськ Одеської області. На базі Борщанської МТС було організовано будівництво заводу з назвою: Котовський верстаторемонтний завод «Південремверстат», який почав функціонувати з 8 липня 1968 року.

На підставі приказу за № 180 від 27 червня 1968 року керівником всесоюзного об′єднання «Союзстанкоремонт» своїм указом № 65/к від 1 липня1968 року призначив директором заводу Купченко Володимира Сергійовича, випускника Одеського верстатобудівного технікуму.

Будівництво заводу почалося руками молодих випускників Котовських шкіл і  окружних сіл Борщі, Дібровка, Слобідка.

 

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz