Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Історія центральної районної дитячої бібліотеки

              Районна дитяча бібліотека створена у 1944 році при райвиконкомі. Книжковий фонд бібліотеки збирався шляхом подвірного обходу.

У 1945 році фонд бібліотеки складав 2900 екземплярів книг. Бібліотека обслуговувала 850 читачів, дорослих та дітей.

У 1947 році від районної бібліотеки був відділений дитячий фонд, який нараховував 3200 екземплярів книг. Тоді і стала функціонувати самостійно районна дитяча бібліотека. Вона розташовувалась у Будинку піонерів. Першою завідуючою районної дитячої бібліотеки була О.З. Буйницька.

У 1968 році штат районної дитячої бібліотеки складався з 3-х чоловік: завідуючої і двох бібліотекарів. Завідуюча - Оргіївська, бібліотекарі - З.Труханова, Р.А. Цушко.

Книжковий фонд складав 16259 екземплярів книг. Бібліотека обслуговувала 2200 читачів, книговидача - 54500 екземплярів.

У 1970 році районна дитяча бібліотека переходить у нове приміщення по вулиці 50-річчя Жовтня 141, займає перший поверх двохповерхового приміщення центральної районної бібліотеки: (три кімнати - два абонемента та читальний зал).

Районна дитяча бібліотека стала методичним центром по наданню допомоги сільським та шкільним бібліотекам в роботі з дітьми.

У бібліотеці діяли відділи обслуговування дошкільників і учнів 1-3 класів та учнів 4-8 класів. У цих відділах був створений відкритий доступ до книжкового фонду. Також, окрім двох абонементів, був відчинений читальний зал для учнів 4-8 класів. У читальному залі був зосереджений весь довідковий апарат бібліотеки, цінна література, найкращі твори класичної, радянської та зарубіжної літератури.

У 1972 році книжковий фонд районної дитячої бібліотеки складав 22942 екз. книжок. Основним джерелом постачання був обласний бібколектор і книжковий магазин.

У бібліотеці стало традицією проведення різноманітних масових заходів: літературні подорожі, ранки, усні літературні журнали, обговорення книг та інші.

 

 

У 1979 році була створена Централізована бібліотечна система. Вводиться посада заступника директора по роботі з дітьми на якій 18 років пропрацювала Галина Сергіївна Собко, також посада бібліографа та методиста по роботі з дітьми.

 

Районна бібліотека для дітей здійснювала організаційно-методичне керівництво 38 сільськими бібліотеками-філіями. На базі районної дитячої бібліотеки проходили семінари, практикуми, школи передового досвіду по роботі з дітьми, школа молодого бібліотекаря.

Належить відмітити роботу клубів і гуртків за інтересами: "Дударик", "Червона калина", "Умелые руки", "Книга - Куклы" (ляльковий театр).

 

Працювали в бібліотеці, виховували у дітей любов до читання, до книги досвідчені фахівці Шиманська Л. М., Козлова М. А., Фарфурак В. Д., Рудик В. М., яких і досі пам'ятають багато з колишніх маленьких читачів бібліотеки.

 

 

У 1997 році в місті Котовську був створений міській відділ культури. Проведена реорганізація Котовської ЦБС: троє міських бібліотек виділені у самостійну систему.

 

У наш час районна дитяча бібліотека розташована у двохповерховому будинку у центрі міста на проспекті Котовського, 24.

 

 

Складається вона з двох відділів: відділу обслуговування дошкільників і учнів 1-4 класів і відділу обслуговування учнів 5-9 класів, та двох читальних залів: читальний зал дошкільників і учнів 1-4 класів, читальний зал 5-9 класів, де у 2011 році для послуг маленьких читачів відкрито Пункт вільного доступу до мережі Інтернет за програмою "Бібліоміст".

 

 

У бібліотеці працюють 5 фахівців своєї справи.

Заступником директора по роботі з дітьми з 2007 року працює Токаренко Т. А. До неї цю посаду займали І.М. Ардельська, яка сьогодні працює головним спеціалістом у відділі культури та туризму Котовської райдержадміністрації, та С. М. Дюгаєва, яка на сьогоднішній час є директором Котовської ЦБС.

На абонементах для молодших та середніх школярів працюють фахівець з чималим стажем роботи, бібліотекар І категорії  Сліпенчук Н. О. та бібліотекар Борщенко Л. М., а в читальному залі - методист по дитячій роботі  Зінченко О. В. та Лунгу М. В. Не дивлячись на всі труднощі сьогоднішнього життя усі вони залишаються віддані своїй справі.

Книжковий фонд бібліотеки складає 26245 екз. книг. Обслуговує 3000 читачів, щорічна книговидача - 60 тисяч екземплярів.

Районна дитяча бібліотека є методичним центром для сільських бібліотек-філій системи. Приймає участь в підготовці і проведенні семінарів, ділиться досвідом роботи з дітьми з молодими бібліотекарями системи. Розроблює та проводить масові заходи для дітей району.

Вже традиційними стали святкові зустрічі на Свято Миколая, свято Книги в Тиждень дитячого та юнацького читання, щорічна участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач року», робота на літних майданчиках під час шкільних канікул та інші заходи. 

Багато уваги приділяється в бібліотеці розкриттю книжкового фонду, допомозі в засвоєнні шкільної програми. Для цього оформлюються книжкові виставки, виставки-подорожі, виставки-вернісажі, тематичні полиці, проводяться огляди літератури, уроки-подорожі, виховні години, бесіди-спілкування, літературні години, вечори.

А ляльковий театр, заснований ще в 80-х роках, і досі слугує візитною карткою бібліотеки. Він - частий гість дитячих бібліотек та сільських шкіл району, а двері ЦРДБ завжди гостинно відчинені для маленьких читачів району.

 

 

 

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz