Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Федорівка

 

       Село Федорівка датою свого заснування вважає 1793 рік, адже саме тоді селяни з Кам’янець-Подільської губернії Гайсинського уїзду поселились на теренах майбутнього села, на землях капітана Балі. Привіз їх сюди економ Томаш Федоров. Саме по його імені назвали село Томачовкою. Капітан Балі програв у карти пану Лівантовичу з Розалівки 350 десятин, на які приїзжають нові поселенці. Цю частину села назвали Мар’янівкою на честь доньки Лівантовича Мар’яни. Землю селяни купували у пана по 65 карбованців за десятину. Томачовка, Наділ,Мар’янівка, Чагурівка, Іваньки (останні два поселення названі по імені братів Чагурів та Іваньків) – всі ці поселення об’єдналися в село Федорівку вже в 1930 році, а до того це були окремі поселення.

Окрасою села Федорівка є храм Різдва Пресвятої Богородиці. Закладка першого каменю для будівництва храму відбулась у 1906 році. За іншими даними – у 2012 році. Будівництво очолив земський архітектор Мельник. Зведення храму було завершено у 1914 році.  І вже 21 вересня 1914 року її освятили на честь Різдва Богородиці. У роки богоборчества храм був зруйнований, а потім відновлений.

Люди старшого покоління стверджують, що храм якимось чином пов'язаний з підземним монастирем в селі Куйбишевське і, навіть, існує підземний хід, що їх з'єднує.

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz