Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Петрівка

 

Маленьке село Петрівка Подільського району Одеської області (до 1946 року - Гамбурове) виникло на початку ХІХ століття. В сільських оселях і досі зберігаються старі предмети, такі як глечики, коцюба, рогачі, вишиті рушники, прядки.

В центрі села споруджено два пам'ятники воїнам, що загинули в боротьбі за визволення села Петрівка: братська могила 9 радянських воїнів, що загинули при звільненні села (1958, Одеський художньо-виробничий  комбінат Художнього фонду УРСР) та обеліск 63 воїнам-односельчанам, що  загинули в роки Другої Світової війни, (1965, Одеський художньо-виробничий  комбінат Художнього фонду УРСР).

А найцікавіше - це колодязь, який був викопаний турками в панські часи і зберігся до теперішнього часу. Вода в колодязі чиста, прозора, холодна та дуже смачна.

В селі ретельно зберігають традиції. 4 листопада все село відмічає храмове свято. Багате село на мальовничі краєвиди.

 

Свою історію має сільська школа. Зі свідчень найстарших жителів села Гамбурове відомості про сільську школу беруть початок  з 1916 року. На той час існувало дві школи в різних приміщеннях: початкова та старша семирічна. Директором школи працював Бардадим Мефодій Михайлович. Школи знаходились в центрі села у маєтку пана Соколовського. В школі навчалося більше 100 учнів. В одному класі було навіть по 27 учнів.

Після війни старша  школа згоріла. Почали будувати нову восьмирічну школу. Завершили будівництво в 1951 році. Директором починає працювати Охтін Володимир Тимофійович. За цей час побудують при школі майстерню та їдальню. З 1972 року директором школи став Дорошенко Микола Дмитрович. У  зв'язку з аварійним станом в 1985 році школу переводять до стін  сільської ради. Навчалися там до 1990 року. 

В цей час в центрі села Петрівка будується нова школа.  Школа функціонує як загальноосвітній заклад з 1990 року і по сьогоднішній день. З 1992 року школу очолювали  Лютий Володимир Григорович, Дем'яненко Володимир Антонович, Січко Алла Михайлівна. На даний час з 2001 року директор школи - Іващук Рима Василівна.

 

                       

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz