Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Історія села Глибочок

 

В ході Російсько-Турецької війни   1768-1774 років вздовж річки Ягорлик велися воєнні дії, в яких приймали участь поселенці прикордонної залоги. Бої відзначалися надмірною жорстокістю, в результаті чого на узбережжі Ягорлик з обох сторін залишилися поховання у вигляді насипних могил. Російські війська, які перейшли на Лівий берег Ягорлик, надовго закріпилися не змогли і були витіснені знову на правий берег річки та відійшли в глибину Поділля. Залога, через яку проходили турки, зазнала від них нищівного удару, тобто  була знищена.

 Турки пересунулися далеко на Південь, але через рік, в 1775 році повернулися і знову напали на прикордонну залогу, знищивши всіх поселенців. В 1779 році коли з’явилася велика кількість населених пунктів як на правому так і на лівому березі прикордонних річок Ягорлик – Кодима, їх налічувалося більше 14 на Правому березі Ягорлика, аж до Дністра.

  На місці розгромленої і спаленої залоги в низинній частині балки почалося забудова населеного пункту, який   дістав назву Туркевичі.

На херсонській стороні за річкою Ягорлик на лівому березі  простягався широкий лан незайманих земель, які після прокладання залізниці були закладені в земельний банк. Ці землі орендувалися, і тільки в 1910 році банк вирішив їх продати вільним громадянам. Так, в 1910 році на Лівобережній стороні річки Сухий Ягорлик з’явилося поселення власників землі, з упорядкуванням самого поселення вздовж річки і ділянок землі до залізниці. Входячи з широкого простягання населеного пункта в пониззі, село дістало свою першу назву «Широкий Лан».

Існувала ця назва до кінця 30-х років ХХ століття, а саме село входило до місцевого самоуправління Туркенівської  сільської ради. В 1932 році назва села Туркевичі  була змінена на Глибочок, яка об'єднала обидва села, розташовані в глибокій балці річки Сухий Ягорлик.

 В 1895 році була побудована церква з парканом із каменю, який сільські чоловіки возили возами з кар’єрів Окнянського району. При церкві була початкова школа з трирічним терміном навчання.   В 1936 році церква була зруйнована.

У 1950-х — 1960-х роках до Глибочка було приєднано село Широколанівка, яке до 1 лютого 1945 року носило назву Італьянка і було перейменоване зігдно Указу Президії Верховної Ради УРСР «Про збереження історичних найменувань та уточнення і впорядкування існуючих назв сільрад і населених пунктів Одеської області.

Село Глибочок відзначено на археологічній карті Подільської губернії Юрія Сіцінського (1901) в окремій книзі «Памятники старины в Подолии». Згідно карті, на території села Глибочок є три давніх кургани як пам'ятки стародавніх поселень.

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz