Свою діяльність в селі бібліотека розпочала одразу після війни в 1945 році. В приміщенні школи під бібліотеку було відведено дві кімнати. В одній кімнаті була шкільна бібліотека, а в другій - сільська. Книжковий фонд сільської бібліотеки був дуже малий. Очолювала бібліотеку на той час дружина голови колгоспу - Гуркуш Марія Пилипівна.
Пізніше дві бібліотеки з'єднали в одну і перевели її в приміщення сільського клубу, де була вільною одна кімната. В цей час на допомогу Марії Пилипівні завжди приходила молода дівчина, яка дуже любила книги. Звали її Євгенія. Бібліотекарка помітила в цій дівчині неабиякий хист до бібліотечної справи і стала навчати Євгенію всім тонкощам бібліотечної роботи. А після закінчення школи Євгенія Назарчук прийняла бібліотеку від Марії Пилипівни та отримала фахову освіту на заочному відділенні культурно-просвітницького училища на факультеті бібліографії. Всю свою подальшу трудову діяльність Євгенія Степанівна Семенюк (Назарчук) провела на одному робочому місці, пропрацювавши в бібліотеці 45 років (до пенсії та після пенсії ще 10 років). За час своєї роботи вона заслужила повагу серед односельців та працівників бібліотечної системи району. За свою працю була нагороджена медаллю "Ветеран праці".
В 2000 році бібліотекаркою сільської бібліотеки-філії стала Гоцуленко Катерина Петрівна. Зараз бібліотека знаходиться в приміщенні старої школи, займає 2 кімнати. В одній кімнаті розміщений дитячий книжковий фонд, в другій - дорослий. В теперішній час фонд бібліотеки налічує понад 8 тисяч примірників книг, брошур та журналів.
Сьогодні бібліотека являє собою культурно-інформаційний центр села. Свою роботу спрямовує в різноманітних напрямках (етичне, правове виховання). Та найбільшу увагу приділяє краєзнавчій роботі. Бібліотека тісно співпрацює зі школою, медпунктом, сільською радою, сільським клубом.
До кожного зі свят проводяться тематичні заходи (вечори, зустрічі, бесіди, огляди, вставки).
Практикуються в роботі зустрічі з дільничим інспектором, медпрацівником, щоб запобігти правопорушенням та сприяти здоровому способу життя. В рамках напрямку "Бібліотечний патронат" інваліди війни та праці, люди пенсійного віку обслуговуються книгою на дому. Ведеться обмін літератури підвищеного попиту (любовні романи та детективи).
Справжнім здобутком для громади села у 2016 році стало відкриття нової сільської бібліотеки. Катерина Петрівна перейшла до нового приміщення після капітального ремонту. Затишна, прекрасно оформлена бібліотечна оселя, яка знаходиться тепер в центрі села, приваблює читачів не тільки Качурівки, а й селян Великої Кіндратівки.
Сьогодні бібліотекар опановує роботу на комп'ютері та очікує на підключення до Інтернету.
Бібліотекар приймає активну участь у громадському житті села та в художній самодіяльності місцевого клубу. Являється головою опікунської ради при сільській раді та членом виконавчого комітету сільської ради.