Меню сайта
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
...

Герої Другої Світової війни

Герої Радянського Союзу

 

Борщов Сергій Тимофійович

Борщов Сергій Тимофійович народився 18.02.1912 в селі Коси Подільського (Котовського) району. Закінчив  неповну середню школу і школу ФЗН. Працював забійником на шахті. Випускник Оренбурзької військово-авіаційної школи льотчиків (1932). З початком війни – на фронті. Заступник командира  по льотній частині 79-го гвардійського авіаполку 16-ої повітряної дивізії 1-го Білоруського фронту. Гвардії  полковник  Борщов  до квітня 1945-го року  здійснив 132 бойових   вильоти для розвідки і штурму залізничних   ешелонів, скупчень живої сили і техніки фашистів. Герой Радянського Союзу (1946р.)

Закінчив військово-повітряну академію (1952), військову академію  Генштабу (1956). Працював начальником  кафедри академії. Кандидат військових наук. З 1962 року   полковник С.Т. Борщов у запасі. Жив і працював в Одесі. Нагороджений орденом Леніна, п’ятьма  орденами Червоного  Прапора,   орденами Вітчизняної   війни  1 ст., Олександра  Невського,   Червоної  Зірки. Помер   5 травня 1977р.

Додатково читай http://izvestiya.odessa.ua/ru/2015/03/01/iz-plemeni-krylatyh

Бочкович Кирило Васильович

Бочкович  Кирило Васильович народився 28 лютого 1918 року  в Савранському  районі, а з шостого  класу вчився в  Котовській СШ №15 ім. Шолохова, нині ЗОШ №6. Після її закінчення деякий час працював  на маслозаводі,   а  потім  вступив до  Одеського морехідного училища. Війна застала його на флоті, де він служив після закінчення мореходки мотористом на крейсері «Ворошилов». Він – активний учасник оборони Одеси.

Подвиг, яким він увійшов у безсмертя, був здійснений у Миколаєві.  55  моряків і 12 гвардійців-піхотинців не дали фашистам зруйнувати верфі і споруди порту. Нерівний бій  тривав дві доби, більше 18 атак відбили  моряки. Вони  знищили 700 гітлерівців, відтягнувши на себе великі сили противника. Після цього бою  в живих залишилося 12 героїв-десантників, а   командував ними старшина  другої статті  Кирило Бочкович. Радянський уряд високо оцінив подвиг героїв-десантників. Усім 67 воїнам Указом Президії Верховної Ради СРСР було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Указ був підписаний 20 квітня 1945 року, так що про нього Кирило Васильович так і не дізнався. Не дожив він до Перемоги. При визволенні  міста Вилково ворожа куля обірвала життя цієї прекрасної людини…   

Додатково  читай http://izvestiya.odessa.ua/ru/2015/02/14/dostoyanie-potomkov

 Кобилецький Іван Іванович

Кобилецький Іван Іванович  народився в місті Котовськ, навчався в теперішній школі-гімназії до 1931 року. Після закінчення семирічки разом з батьками він виїхав до Оренбурга.  Велика Вітчизняна війна застала  його на службі в армії. І з перших її днів  він брав участь у боях. Захищаючи Волзьку твердиню, радянські воїни перемололи  немало фашистських дивізій. Там, 18 серпня 1942 року своїм 401-м бойовим вильотом льотчик, капітан І. І. Кобилецький, здійснив героїчний подвиг. Йому було наказано супроводжувати групу наших бомбардувальників. В районі Калача наші соколи зустрілись з 12-ма фашистськими  стерв’ятниками. В цьому бою Іван Кобилецький збив два літака противника. А  на палаючому винищувачі він продовжив бій. І тільки   на висоті 550 метрів йому вдалось викинутись з літака. Парашут розкрився  занадто пізно… У важкому стані, з поламаним хребтом, ногами і чотирма ребрами льотчика доставили в прифронтовий шпіталь, де він прийшов до тями тільки через три доби.

Славний  бойовий шлях хороброго воїна. За період Великої  Вітчизняної  війни він здійснив   573 бойових  вильоти, збив 15 літаків противника особисто і 29  - у групі з іншими льотчиками. 20-ма бойовими орденами і медалями відзначила Батьківщина  ратний шлях воїна - нашого земляка. Йому присвоєне високе звання Героя Радянського Союзу.

   Марія  Василівна  Октябрська

 Марія  Василівна  народилася  в  Криму, але  з  1938  і  по  1940 рік  сім’я  Октябрських  проживала  в  місті  Подільськ (Котовськ). Чоловік  Марії  Василівни  був  полковим  комісаром  134-го  гаубичного  артилерійського  полку. Як  і  всі  дружини  військових  вона  освоїла  всі  доступні  в  той  час  жінкам  військові  спеціальності: шофера, зв’язківця, закінчила  курси медичних  сестер, відмінно стріляла з усіх видів  зброї,  включаючи й кулемет.

Війна застала Марію Василівну в Кишиневі, звідки вона евакуювалась  в Томськ. Там її в 1942 році знаходить "похоронка" на чоловіка. Переживши особисту трагедію, Октябрська звертається до військомату з проханням відправити її на фронт. Декілька разів їй відмовляли, адже вона перенесла важку хворобу (туберкульоз шийного хребця). Тоді Марія Василівна обрала інший шлях.  

На той час по всій країні йшов збір коштів у фонд оборони. І Октябрська вирішила купити... танк. Разом із сестрою вона продала всі речі, які їм належали. Гроші здали в банк, а в Москву, особисто Сталіну, була надіслана телеграма такого змісту: "В боях за Батьківщину загинув мій чоловік - полковий комісар Октябрський І. Ф. За його смерть, за смерть радянських людей, замучених фашистськими варварами хочу відомстити фашистським псам, для чого внесла в банк на побудову танка всі свої особисті заощадження - 50000 карбованців. Танк прошу назвати "Бойова подруга" і направити мене на фронт в якості водія цього танку. Я маю спеціальність шофера, відмінно володію кулеметом, являюсь "ворошиловським стрілком". Її прохання задовольнили.

Після навчання водіння танку, Марія Василівна отримує посвідчення механіка-водія і разом із сформованим екіпажем танку "Бойова подруга" відправляється на фронт. Бойове хрещення відбулося 21 жовтня 1943 року. Бій був жорстокий. Дісталось і "Бойовій подрузі". Німецький снаряд пошкодив гусеницю, але танкісти поливали німців вогнем кулемета. За цей бій Марію Василівну нагородили орденом Вітчизняної війни. Другий бій став останнім в житті Октябрської. "Бойовою подругою" було знищено 2 протитанкові гармати, але сама Марія Василівна була тяжко поранена в голову. Пролежавши 2 місяці у шпиталі, 15 березня 1944 року Марія Василівна Октябрська померла. Посмертно її удостоїли звання Героя Радянського Союзу - єдину серед жінок-танкістів.

      
...
ЦОГ

Молодь, для вас!
Вход
Архів
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Copyright ЦБС © 2020
Бесплатный хостинг uCoz