Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

 Бібліотеки-філії № 31 та № 49 села Новоселівка

Новоселівська сільська бібліотека була відкрита в 1950 році. Розмістили її в при­міщенні, яке зараз займає дитяча бібліотека. Книжковий фонд налічував всього 850 примірників книг, 247 читачів, із них 178 колгоспників. У цьо­му ж 1950 році першою заві­дуючою сільською бібліоте­кою було призначено Котенко Зінаїду Миколаївну. Педагог за освітою, вона з ентузі­азмом взялась за нову спра­ву. Зінаїда Миколаївна відвіду­вала виробничі ділянки, про­водила бесіди, укомплектову­вала пересувні бібліотеки, в яких зосереджувалась найно­віша суспільно - політична, сільськогосподарська та ху­дожня література. В 1959 році з цією метою було обладнано спеціальний агітвагончик. В ньому завжди були свіжі га­зети, журнали.

В 1957 році колгосп «Шлях до комунізму» побудував Будинок культури, де для бібліотеки виділили окреме світле і просторе приміщення. У чи­тальному залі завжди було людно, сюди приходили кол­госпники та молодь почитати свіжі газети, книжки, послуха­ти лекції, бесіди, ознайомити­ся з книжковими виставками.

 

           

 

З кожним роком книжко­вий фонд бібліотеки зростає, сюди надходять нові книги, газети, журнали.

                           

                                                     В сільській бібліотеці, 1960 рік

В 1991 році згідно з рішен­ням районного відділу куль­тури дитячий фонд літерату­ри для 1-9 класів був виділе­ний та переведений в більш просторе приміщення дитячої музичної школи. Так почала своє існування дитя­ча бібліотека - філія № 49 Котовської ЦБС. Книжковий фонд дитячої бібліотеки на той час налічував 3260 при­мірників, обслуговувалось 400 читачів.

В 2000-х роках книжковий фонд бібліотеки налічував більше 5000 примірників книжок та періодичних видань, бібліотеку відвідували 200 читачів. Завідувала бібліотекою Криуліна Галина Денисівна, людина, яка все життя присвятила бібліотечній справі. В Новоселівську сільську бібліотеку Галина Денисівна, бібліотекар за фахом, прийшла працювати в 1983 році з посади бібліографа районної бібліотеки, пропрацювала в дорослій бібліотеці села до 1991 року і в цьому ж році очолила дитячу філію.

Очолювана Галиною Денисівною бібліотека приймала активну участь у всіх заходах, присвячених видатним подіям села, разом з педколективом та учнями місцевої школи, сільською радою та бібліотекою для дорослих організовувала та прово­дила безліч тематичних за­ходів, які залюбки відвідували юні читачі.

       

 

З квітня 2015 року в зв'язку зі зменшенням загального населення, в т. ч. дитячого, та недостатністю фінансування дитяча бібліотека була об'єднана з   бібліотекою для дорослих в єдину бібліотеку-філію № 35 села Новоселівка, яка на сьогоднішній день налічує більше 20 тисяч примірників книжок та періодичних видань і обслуговує як дітей, так і дорослих. Очолює бібліотеку молода енергійна жінка - Швець Олена Мико­лаївна. Досвідчений фахівець з вищою спеціальною освітою, Олена Миколаївна, неодноразово становилась переможцем в різноманітних районних бібліотечних конкурсах,а в 2008 році її бібліотечний заклад отримав перехідний вимпел "Бібліотека року".                   

Бібліотекар села приймає активну участь у всіх захо­дах, присвячених видатним подіям села, інформує чи­тачів про новинки літератури, оформляє книжкові вистав­ки, огляди, проводить бесіди, конференції, за що користу­ється щирою повагою всіх од­носельчан.
 

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz