Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Село Борщі

 

Перша назва села, що  виникло в кінці 17-го – на початку 18-го століття, - «Готари».  Населяли його в основному українці, згодом приєдналися молдовани і гагаузи.

Найбільш вірогідною версією походження назви села являється добрий  борщ - страва, яку дуже майстерно готували в харчевні борщівського постоялого двору. «Доїдемо до борщу» - відомий афоризм подорожників, які мандрували через село.

Воно появилось десь в 40-х роках 18-го століття, і поступово спростилося просто до слова «борщ». До 80-х років цього століття назви «Готари» і «Борщ», «Борщі» існували одночасно і вже в 90-х роках 18-го століття почало вживалося і в народі, і офіційно тільки «Борщі». Що стосується чуток про «пана Борщевського»,  то про таку особу в селі не було відомо.    

Село Борщі  в кінці 17-го – першій половині 18-го століття було невеликим. В Подільському архіві є свідчення, що в Борщах в середині 18-го століття проживало 369 людей (188 чоловічої  статі і 171 жіночої).

В першій половині 19-го століття на родючих землях України появились цілі династії цукроварів – Терещенки, Симоненки, Яхненки. Один із них (похоже з Яхненків) облюбував для будівництва цукрового заводу територію села Борщі. Причини зрозумілі. Для будівництва заводу за цеглою не потрібно далеко їхати – в селі працюють дві цегельні. Без води добувати цукор ще ніхто не навчився. І тому з будівництвом заводу, робітничого містечка з лікарнею будували прямо біля заводу ставок.

 

В фонді краєзнавчому відділі центральної бібліотеки КУ «Публічна бібліотека ім. Є. Чикаленка Куяльницької сільської ради» та в фонді бібліотеки-філії села Борщі (бібліотекар Наталія Іванкова) знаходиться  книга  вчителя історії з села Борщі Осадчого Федора Микитовича під назвою «Історія села Борщі». В цій книзі Федір Микитович  в цікавій, доступній формі розповідає про історію заселення,  розвитку села Борщі, його топоніміку, духовне життя сільчан, розвиток культури та освіти.

Книга багато ілюстрована. Тут і пейзажі села, старовинні карти, визначні об’єкти, і, звичайно, фото людей, які внесли величезний вклад в історію та розвиток села.

 

 

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz