Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

  

Бібліотека-філія № 36 села Мардарівка

 

 

В 1920 році  в селі Мардарівка  місцеві  комсомольці  організували в приватній  будівлі  хату-читальню. Ліквідовували  неписьменність, проводили  голосні читання, прилучали  селян  до книги.  В 1934 році був побудований колгоспний клуб. де  розмістили також і бібліотеку. Нові художні книги, свіжа періодика вабили до бібліотеки і малих, і старих. Також  клубна бібліотека   організовувала «пересувки»  на виробничих ділянках: на МТФ, тракторних  бригадах, в рільничих  ланках, де завжди можна було почитати свіжу пресу, ознайомитись з новинками  художньої  та галузевої літератури. На жаль, не збереглися  прізвища  тих перших подвижників бібліотечної  справи.

У Мардарівці пишалися  своїми успіхами в господарському  і культурному  будівництві. Але почалася війна. 7 серпня 1941 року фашисти  вдерлися до села: почався  режим  кривавого терору і насильства.  Всі книги місцевої книгозбірні були знищені. Село  звільнили  2 квітня 1944 року, а вже  через рік, навесні 1945 року  відновив  свою роботу відбудований клуб, а в ньому бібліотека. Селяни зносили вцілілі в роки війни  примірники художньої, технічної літератури. Допомагали також в поповнені фонду  місцеві органи влади .

В 1949 році   бібліотеку  очолила молода жінка, викладач  російської мови та літератури Якубенко  Ольга Федорівна. Вона  активно  взялася  за бібліотечну  роботу (для успішної реалізації своїх планів Ольга  Федорівна  заочно  здобула  професійну  освіту в Одеському  технікумі по підготовці культосвітніх працівників). Вона повністю віддавалась роботі: книжкові виставки, презентації нових надходжень, обслуговування  пунктів на виробничих ділянках, участь у місцевій агітбригаді, випуск  стінних газет та різноманітних «блискавок», виступи по місцевому радіо, і при цьому  залишаючись  турботливою  мамою трьох діточок і люблячою дружиною.

Ольга Федорівна була весела, доброзичлива , вражала односельців своєю  феноменальною  пам’яттю, невичерпним оптимізмом і жагою нових знань та відкриттів. Тому бібліотека села Мардарівки не раз признавалася найкращою в районі, на її базі проводилися семінари-практикуми, де Ольга Федорівна ділилася свої досвідом з молодими колегами.  Ця працелюбна жінка не залишала своєю улюбленої справи навіть після виходу на заслужений відпочинок в 1976 році і продовжувала  трудитись ще довгих 10 років, доки  важка хвороба не стала їй на заваді.  Мардарівці досі з повагою і любов’ю  згадують свого улюбленого  бібліотекаря.

Після Ольги Федорівни  ніхто довго не затримувався на посаді бібліотекаря. Можливо, не вистачало досвіду чи любові до вибраної  професії, бо з 1987 по 2008 рік змінилося сім бібліотекарів. За цей час   Мардарівська бібліотека перенесла пожежу, основний фонд згорів, його довелось відновлювати майже з нуля.

І ось в 2008 році бібліотеку прийняла енергійна, комунікабельна жінка -  Шевченко  Людмила Аркадіївна. Вона  власними руками зробила в бібліотеці ремонт, чудово оформила  її, і бібліотека  знову стала улюбленим  місцем сільчан, яких приваблюють  книжкові виставки, серед яких «Пересопницьке Евангеліє – духовний оберіг нації», «Мій дім - моя родина», чудовий етнографічний куточок, де представлені різні роботи як дорослих жителів села так  і підростаючого покоління.  Радо йдуть до бібліотеки дорослі і діти, адже для кожного Людмила Аркадіївна знайде привітне слово, допоможе у виборі книги чи потрібного краєзнавчого матеріалу. До речі, краєзнавчий альбом  Мардарівської сільської бібліотеки «Кожне сільце має своє слівце» був відзначений на районному конкурсі за оригінальність оформлення та повноту висвітлення теми. Також Мардарівська сільська бібліотека в 2010 році була визнана однією з найкращих в районі, а Людмила Аркадіївна була нагороджена  грамотою та цінним подарунком від районного відділу культури.

В 2011 році бібліотека переїхала до нового приміщення в одному комплексі з сільською радою та Будинком культури. Сьогодні до послуг 550 читачів Мардарівки сучасні комфортні умови: тепло, затишок, гарний дизайн,  книжковий фонд, який  нараховує 8152 екземпляри книг, та цікаві масові заходи, як для маленьких, так і для дорослих мешканців села.

 

                           

               

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 23
Гостей: 23
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz