Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

 Бібліотека-філія № 33 села Розалівка

 

 

Історія сільської бібліотеки починає свій відлік після 1925 року XX століття. Перша хата-читальня організувалася після того, як в селі була створена сільська рада, головою якої став Степан Бойко. За його розпорядженням книги з колишнього панського маєтку перенесли до хати, яка знаходилась трохи вище теперішнього клубу. В одній половині хати знаходилась сільська рада, а в другій розмістили читальню. Деякі з книг мали церковний зміст, але більшість були художнього характеру. Були й книги, які збирали й місцеві активісти.

Хата-читальня мала велику значимість в селі на той час. До неї збиралися як доросле, так і дитяче населення села. Так як населення було в переважній більшості неграмотне, перший бібліотекар читала книги і газету, яка приходила 2 рази на місяць, вголос. По вечорах до читальні приходила молодь, а потім на вулиці організовувались танці під гармонь, тому що клубу на той час в селі не було.

Першим бібліотекарем була Ліда Камникова. Гроші на той час не отримували, тож жінка вдень працювала по господарству, а ввечері приходила до читальні, де й вперше організувала лікбез. Книжки з читальні то викрадалися, то знову повертались. Поповнювалась бібліотека, в основному, завдяки плакатам та брошурам.

З 1937 року бібліотека отримала офіційну основу, а бібліотекар – оплачувані трудодні.

Під час війни майже всі книги, які люди не встигли заховати на горищах, знищили румунські окупанти. З них крутили цигарки, розтоплювали грубки.

Відновилася робота бібліотеки лиш в 1948 році. В 1950 році зі старої дерев'яної церкви зробили клуб, де в одній з маленьких кімнаток до 1965 року розташовувалась і бібліотека. в 1965 році бібліотеку знову перенесли до старого приміщення в зв’язку з розпочатим будівництвом нового Будинку культури.

В 1967 році до дня Жовтневої революції в селі урочисто відкрили новий Будинок культури, одне з приміщень якого зайняла бібліотека, яка стала невдовзі справжнім центром культури на селі. Очолювала її на протязі 10 років (ще з 1963 року) Лопатинська Г. О.

На протязі 1973-1980-х років в бібліотеці працювали різні люди. Запам'ятались читачам Колец М., Прядко Зоя, Сорока, Сакара Т.В. З 1980 по 1987 рік завідуючою бібліотекою була Левицька Любов Іванівна. Вона пропагувала на селі новинки літератури та періодики, оформлювала стінні газети на фермі та тракторній бригаді, приймала активну участь в роботі агітбригади.

З 1987 року сільську бібліотеку очолює Гуцол Валентина Іванівна. З 2000 року бібліотека отримала статус клуба-бібліотеки, тому Валентина Іванівна одночасно виконує обов’язки й завідувачки клубом. Вона організовує і проводить цікаві масові заходи, приймає активну участь в районних оглядах – конкурсах. Заслуговує  пошани і повагм у односельчан, обслуговує інвалідів та людей похилого віку на дому. Тривалий час у  бібліотеці працював гурток «Умілі руки».

Книжковий фонд бібліотеки сьогодні складає  близько 9 тисяч примірників книг, брошур та періодичних видань, а читачами бібліотеки є майже двісті жителів села.

 

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz