Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

 Бібліотека-філія села Розалівка

 

 

Історія сільської бібліотеки починає свій відлік після 1925 року XX століття. Перша хата-читальня організувалася після того, як в селі була створена сільська рада, головою якої став Степан Бойко. За його розпорядженням книги з колишнього панського маєтку перенесли до хати, яка знаходилась трохи вище теперішнього клубу. В одній половині хати знаходилась сільська рада, а в другій розмістили читальню. Деякі з книг мали церковний зміст, але більшість були художнього характеру. Були й книги, які збирали й місцеві активісти.

Хата-читальня мала велику значимість в селі на той час. До неї збиралися як доросле, так і дитяче населення села. Так як населення було в переважній більшості неграмотне, перший бібліотекар читала книги і газету, яка приходила 2 рази на місяць, вголос. По вечорах до читальні приходила молодь, а потім на вулиці організовувались танці під гармонь, тому що клубу на той час в селі не було.

Першим бібліотекарем була Ліда Камникова. Гроші на той час не отримували, тож жінка вдень працювала по господарству, а ввечері приходила до читальні, де й вперше організувала лікбез. Книжки з читальні то викрадалися, то знову повертались. Поповнювалась бібліотека, в основному, завдяки плакатам та брошурам.

З 1937 року бібліотека отримала офіційну основу, а бібліотекар – оплачувані трудодні.

Під час війни майже всі книги, які люди не встигли заховати на горищах, знищили румунські окупанти. З них крутили цигарки, розтоплювали грубки.

Відновилася робота бібліотеки лиш в 1948 році. В 1950 році зі старої дерев'яної церкви зробили клуб, де в одній з маленьких кімнаток до 1965 року розташовувалась і бібліотека. в 1965 році бібліотеку знову перенесли до старого приміщення в зв’язку з розпочатим будівництвом нового Будинку культури.

В 1967 році в селі урочисто відкрили новий Будинок культури, одне з приміщень якого зайняла бібліотека, яка стала невдовзі справжнім центром культури на селі. Очолювала її на протязі 10 років (ще з 1963 року) Лопатинська Г. О.

На протязі 1973-1980-х років в бібліотеці працювали різні люди. Запам'ятались читачам Колец М., Прядко Зоя, Сорока, Сакара Т.В. З 1980 по 1987 рік завідуючою бібліотекою була Левицька Любов Іванівна. Вона пропагувала на селі новинки літератури та періодики, оформлювала стінні газети на фермі та тракторній бригаді, приймала активну участь в роботі агітбригади.

З 1987 року сільську бібліотеку очолює Гуцол Валентина Іванівна. З 2000 року бібліотека отримала статус клуба-бібліотеки, тому Валентина Іванівна одночасно виконує обов’язки й завідувачки клубом. Вона організовує і проводить цікаві масові заходи, приймає активну участь в районних оглядах – конкурсах. Заслуговує  пошани і поваги у односельчан, обслуговує інвалідів та людей похилого віку на дому. Тривалий час у  бібліотеці працював гурток «Умілі руки».

 

 

Книжковий фонд бібліотеки сьогодні складає  близько 4 тисяч примірників книг, брошур та періодичних видань, а читачами

бібліотеки є майже двісті жителів села. Бібліотека має ноутбук, сучасний БФП (принтер, сканер, ксерокс), підключена до мережі інтернет та надає безкоштовні новітні бібліотечні послуги мешканцям села в якості Хабу цифрової освіти.

І, незважаючи на те, що бібліотека є маленькою, працює лише 20 годин на тиждень, вона користується великим попитом у жителів села.

 

 

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz