Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
 Бібліотека-філія № 19 села Коси

 

Перші згадки  про появу бібліотеки в селі  Коси  датуються  20-роками минулого століття.  Це була звичайна  сільська хата, де збиралися  молоді комсомольці, читали  вголос для неписьменних, згодом організували лікбез.

На жаль,  довоєнна  історія  бібліотеки не збереглася в пам’яті  сільчан – більш досліджений  повоєнний період. Саме в 1948-49роках була відроджена бібліотека, яка була  знищена  фашистами в роки  війни, а очолила її Гараз  Ніна Терентіївна. На  вогник у бібліотеці  збиралися місцеві жителі. Тут вони знайомилися  з новинками  художньої та публіцистичної літератури, тут таки  місцева інтелігенція (вчителі, лікарі) проводили лекторії  на різні теми.

 З часом  фонд  бібліотеки  збільшувався і для бібліотеки знадобилося більш просторе приміщення. За рішенням сільської ради в 1956 році бібліотеку переводять до будинку, який раніше належав місцевому  священику. 

Через  10 років бібліотека знову змінює свою адресу: на цей раз освоює приміщення швейного цеху. Змінюються і працівники.

З 1965 по 1980  бібліотеку очолювали Дяченко  Ганна та Галина  Лопатинська. Ці  енергійні жіночки встигали всюди: і на пересувні пункти, які знаходилися на виробничих  ділянках, занести нові видання і свіжу пресу, і «Блискавки» випускати, і приймати  участь в роботі місцевої агітбригади, проводити  книжкові конференції, оформлювати  виставки.  

В 1980 році бібліотека  переїжджає до новозбудованого приміщення біля сільського клубу. Бібліотекарі Довгань Лідія, а згодом Когут Ніна гарно оформили бібліотеку, зробили її центром культурного відпочинку селян. Вони несли в маси нові книги, періодику, проводили різноманітні заходи, присвячені популяризації книги.

В 1990 році в Косах був побудований чудовий  Будинок  культури, де на другому  поверсі, в просторому світлому приміщені розмістилася бібліотека з читальним залом. Завідуючою бібліотекою стає Гавриленко Любов Сергіївна, яка 22 роки вірою й правдою прослужила книзі та читачам, заслуживши повагу та авторитет від односельців та бібліотекарів району.

 

 

 

 

 

В 2012 році Любов Сергіївна передала улюблену справу своїй дочці  Брадул Діані Валентинівні, яка пропрацювала в бібліотеці 4 роки.

У вересні 2016 року бібліотеку очолила молода, енергійна мешканка села Дегтяренко Олена Олегівна, фахівець з повною вищою економічною освітою, старанна, відповідальна жінка, яка намагається докласти чимало зусиль, щоб підтримувати бібліотеку на достойному рівні  та перетворити її у справжній культурно-інформаційний центр села.

 Важливою подією для сільської бібліотеки стало відкриття в бібліотеці вересні 2012 року  меморіального куточку "Співцям українського народу" та встановлення на приміщенні сільської школи пам'ятної дошки, присвячених випускникам єдиної на півдні України школи лірників, яка діяла в селі Коси в XIX столітті. На урочистостях з нагоди відкриття шановним гостем бібліотеки став відомий письменник, журналіст, академік історичних наук Богдан Іванович Сушинський.
    
Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz