Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Історія села Бочманівка

 

Село Бочманівка входить до складу Куяльницької сільської територіальної громади, розташоване в 12 км від районного центру - міста Подільськ; в 220 км від обласного центру - міста Одеса та 5 км від залізничної станції Чубівка.

На території сучасного Бочманівського старостинського округу ще в XIX столітті виникли три села: Чубівка та Тимотинівка - в 1836 році і село Бочманівка - в 1857 році, яке утворилося з числа переселенців з Польщі.

В XX столітті в період колективізації в межах сіл були створені сільгоспартілі (колгоспи). В селі Чубівка - "Перемога", в селі Тимотинівка - колгосп імені Петровського, в селі Бочманівка - "Правда". Після закінчення Другої Світової війни три колгоспи були об'єднані в один колгосп імені ВКП(б). Першим головою став П.Д. Веприк і керував колгоспом до 1952 року. В 1952-1958 роках головою колгоспу був О. К. Чорний. 9 березня 1962 року колгосп був названий на честь українського письменника Т. Шевченка. З 1962 по 2000 рік колгоспом головували В.С. Овсянцький, Ф.А. Запорожець, І.М. Плешко, С.П. Бабін.

В 2000 році КСП імені Шевченка було реформоване в СП ТОВ Шевченко, а з 2006 року при зміні інвестора останній став ТОВ "Інсахарпром".

Після війни розпочалось активне будівництво об'єктів соціальної сфери. В селі почала діяти дільнична лікарня на 15 ліжок з пологовим відділенням, її завідувачем був Є.А. Тройнюк, а медичною сестрою працювала Ф. М. Положенцева.

Лікарня функціонувала до 1963 року, а потім у селі почала діяти амбулаторія.

В 1958 році було розпочато будівництво сільського Будинку культури на 250 посадкових місць, яке було закінчено у 1961 році. В 1970 році відкрила двері для 285 школярів села двоповерхова школа. Протягом 1970-1975 років побудовано два восьмиквартирні двоповерхові будинки. З 1972 року почав функціонувати двоповерховий дитячий садок. В 2005-2006 роках розпочалась газифікація села.

29 жовтня 2017 року Бочманівка увійшла до складу Куяльницької сільської територіальної громади. Головою Бочманівського старостинського округу є Тіора Олександр Васильович.

 Сьогодні на території села функціонує Будинок культури з сучасним ремонтом, сільська бібліотека з безкоштовним інтернет-центром для користувачів, заклад середньої освіти I-III ступенів, ФАП, відділення зв'язку, 3 торгових точки.

(Матеріали надала сільський бібліотекар Ксенія Чиканчі)

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz