| Бібліотеки філії № 28 і № 29 села Нестоїта
В центрі села Нестоїта на невеличкому пагорбі стояло старе приміщення на високому фундаменті, якраз в ньому до 1958 року був клуб, демонстраційний зал і невеличке приміщення, де знаходилася бібліотека за своїм поки що невеличким книжковим фондом. Як і по всіх селах, історія бібліотеки починалася з хати – читальні, яку створили в 1923 році. Діти, молодь тягнулися до знань, а знання в першу чергу давала книга.
В 1932 – 35 роках в селі були створені групи лікнепу, і вже до 1935 року неграмотність населення була ліквідована. Одним із перших бібліотекарів була Кисельова Галина Никифорівна – людина великої душевної теплоти, яка знала запити кожного читача, уміла вдало підібрати потрібну книгу. З 1958 року, коли було збудовано новий Будинок культури, бібліотеку перевели в нове приміщення, в якому вона знаходиться і сьогодні. Поступово сільська бібліотека поповнювалася новими книгами. Тут свого часу працювали Гуменюк Людмила Миколаївна, Герман Галина Денисівна, Орлик Людмила Іванівна, які багато зробили для того, щоб бібліотека стала для читачів рідним домом. Згодом в селі відкрили також дитячу бібліотеку, куди потягнулись діти та молодь. Очолювала її на протязі багато років Орлик Людмила Іванівна.
В 1976 році після закінчення Одеського культурноосвітнього училища прийшла працювати Руснак Р. М., а в 1979 році дитячу бібліотеку прийняла Гребонос Тамара Данилівна, яка працює і досі.
З квітня 2015 року в зв’язку зі зменшенням загального населення, в т. ч. дитячого, та недостатністю фінансування, дві бібліотечні філії села були об'єднані з одну філію, яка обслуговує і дітей, і дорослих читачів. Очолює бібліотеку енергійна, працелюбна жінка – Стопчанська Наталя Євгенівна.
Бібліотека проводить активну роботу серед читачів, приймає участь у проведенні всіх культурних заходів села та району. Жодне народознавче свято, будь-то вечорниці, Купальські чи Різдвяні свята, не обходяться без участі бібліотекарів.
Бібліотекарі Нестоїти ведуть кропітку краєзнавчо-пошукову роботу, завдяки якій в бібліотеці зібраний цінний краєзнавчий фонд. До 90-річчя Котовського району в рамках краєзнавчого конкурсу "Тут мій район, моя маленька Батьківщина" бібліотекарі створили чудовий краєзнавчий нарис, який переміг на районному конкурсі.
Обидві жінки – бібліотекарі мають великий досвід на цій ниві, ведуть активну роботу по популяризації книги, тому в бібліотеці завжди повно зацікавлених читачів.
| |