Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

 

Бібліотека-філія № 40 села Ставки (Чапаєво)

 

Історія Чапаєвської сільської бібліотеки веде свій відлік з 1923 року, коли в селі Кирилівка була організована сільська Рада, а вже при сільській раді створена культурна секція, якою керувала місцева вчителька. Нараховувалось 25 екземплярів книг, кілька журналів та газети.

Ця секція проіснувала до 1930 року, а вже в 1931 році була відкрита при клубна бібліотека з фондом 150 книг. Поступово фонд збільшувався, але в період окупації всі книги були знищені.  

Після війни бібліотеку почали відновлювати: частину книг принесли жителі, інші привезли з району. Керував бібліотекою Комарніцкий Михайло Михайлович. До 1953 року назбирали 180 книг, а завідуючою було призначено Мурінець Валентину Михайлівну, яку згодом змінила її тезка Валентина Михайлівна Комарніцька.

В 1956 році бібліотека з при клубної стає сільською, книжковий фонд становить 1300 екземплярів.

 

 

 

 

А в 1959 році бібліотеку з Кирилівки перевели в село Чапаєво. Очолює її молода дівчина, випускниця Одеського училища культури Белега Ксенія Михайлівна. Важко їй було в непристосованому приміщенні, з земляною долівкою, але молодий бібліотекар зробила за допомогою активу справжній книжковий дім. Ксенія всюди встигала: і на польовий стан і на ферми в тракторну бригаду. Вона читала газети та книги, випускала бойові листки, оформлювала різноманітні стенди. І в бібліотеці у неї було завжди чисто, затишно, тепло. Читальний зал став улюбленим не тільки для молоді, а й літніх колгоспників. Сім населених пунктів обслуговувала бібліотека.

Ксенія Михайлівна все своє життя присвятила бібліотеці, віддавши її 32 роки. Односельчани завжди з любов’ю та повагою ставились до свого бібліотекаря. 

 

З 1992 року в Чапаєвській сільській бібліотеці працює Дем’яненко Тетяна Борисівна. Вона у всьому наслідує свою старшу колегу, добросовісно виконуючи свої обов’язки.

В 2008 році бібліотека переїхала в нове сучасне приміщення. На сьогоднішній день вона знаходиться під одним дахом з сільською Радою та ФАПом. Книжковий фонд бібліотеки складає  біля 10 тисяч книг та періодичних видань.  За бібліотекою закріплений пункт нестаціонарного обслуговування читачів в селі Новий Мир.

 

 

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz