Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Бібліотека-філія № 6 села Бочманівка

     Перші згадки про появу бібліотеки в селі Бочманівка датуються 1918 роком. Звичайно, це була хата-читальня, яку організував Притуляк Юхрим Семенович. Було в ній 25 книг, відвідували її 12 чоловік. Пізніше хата-читальня стає бібліотекою. Зі старої хатинки її переводять до клубу, який, до речі, також знаходився в приміщенні розкуркуленого односельця. Очолювала клуб Дженжера Е. С., вона ж була і бібліотекарем.

     До війни в бібліотеці нараховувалось 1100 примірників книг, а читачів – 150 чоловік. 

     В роки Великої Вітчизняної війни бібліотека була знищена, але вже в 1946 році селяни на чолі з Матіонко Миколою Афанасійовичем почали збирати нову бібліотеку. На той час книг налічувалось 2100 примірників, а читачів – 200 чоловік.

     З 1950 по 1952 рік в бібліотеці працювала Левченко Г. І. За час її роботи фонд значно поповнився – до 2800 примірників, зросла і кількість читачів – 275 чоловік. 

     В 1953 році бібліотеку очолила Шевчук Марія  Дмитрівна, яка віддала улюбленій справі понад 45 років свого життя. На протязі всіх цих років бібліотека була однією з найкращих в районі, їй не раз присвоювали звання «Бібліотека відмінної роботи», нагороджували Почесними грамотами та цінними подарунками.

     За цей час був збудований новий Будинок культури. Бібліотеку перевели в просторе, світле приміщення. Для дітей було обладнано кімнату «Юного читача». Книжковий фонд складав 17223 примірники, кількість читачів – 770 чоловік, з яких 140 – діти. Разом з Марією Дмитрівною працювала бібліотекар Кравченко Надія Володимирівна.

     

 

 

В 1989 році Марія Дмитрівна пішла на заслужений відпочинок (сьогодні її вже немає серед живих), а справу свого життя передала молодій енергійній жінці – Чиканчи Ксенії Володимирівні, яка і досі працює на цій бібліотечній ниві. Свою роботу Ксенія Володимирівна тісно повязує з Будинком культури, з місцевою школою, приймає участь у всіх культурних заходах села та району, навіть області. Вона користується щирою повагою серед своїх односельців.

     

 У 2020 році, після проведеного капітального ремонту всього Будинку культури, приміщення бібліотеки перетворилося у новий сучасний бібліотечний простір. В лютому відбулось урочисте відкриття комп'ютерного центру з безкоштовним інтернетом для користувачів. Прикрасилась бібліотека новими меблями, було змонтовано нове сучасне опалення. В бібліотеці з'явилися окремі зони: для читачів-дітей, для навчання та відпочинку, а книжкові полиці прикрасили нові книжки та періодичні видання. 

 

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz