Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Бібліотека-філія № 6 села Бочманівка

     Перші згадки про появу бібліотеки в селі Бочманівка датуються 1918 роком. Звичайно, це була хата-читальня, яку організував Притуляк Юхрим Семенович. Було в ній 25 книг, відвідували її 12 чоловік. Пізніше хата-читальня стає бібліотекою. Зі старої хатинки її переводять до клубу, який, до речі, також знаходився в приміщенні розкуркуленого односельця. Очолювала клуб Дженжера Е. С., вона ж була і бібліотекарем.

     До війни в бібліотеці нараховувалось 1100 примірників книг, а читачів – 150 чоловік. 

     В роки Великої Вітчизняної війни бібліотека була знищена, але вже в 1946 році селяни на чолі з Матіонко Миколою Афанасійовичем почали збирати нову бібліотеку. На той час книг налічувалось 2100 примірників, а читачів – 200 чоловік.

     З 1950 по 1952 рік в бібліотеці працювала Левченко Г. І. За час її роботи фонд значно поповнився – до 2800 примірників, зросла і кількість читачів – 275 чоловік. 

     В 1953 році бібліотеку очолила Шевчук Марія  Дмитрівна, яка віддала улюбленій справі понад 45 років свого життя. На протязі всіх цих років бібліотека була однією з найкращих в районі, їй не раз присвоювали звання «Бібліотека відмінної роботи», нагороджували Почесними грамотами та цінними подарунками.

     За цей час був збудований новий Будинок культури. Бібліотеку перевели в просторе, світле приміщення. Для дітей було обладнано кімнату «Юного читача». Книжковий фонд складав 17223 примірники, кількість читачів – 770 чоловік, з яких 140 – діти. Разом з Марією Дмитрівною працювала бібліотекар Кравченко Надія Володимирівна.

     

 

 

В 1989 році Марія Дмитрівна пішла на заслужений відпочинок (сьогодні її вже немає серед живих), а справу свого життя передала молодій енергійній жінці – Чиканчи Ксенії Володимирівні, яка і досі працює на цій бібліотечній ниві. Свою роботу Ксенія Володимирівна тісно повязує з Будинком культури, з місцевою школою, приймає участь у всіх культурних заходах села та району, навіть області. Вона користується щирою повагою серед своїх односельців.

     

 У 2020 році, після проведеного капітального ремонту всього Будинку культури, приміщення бібліотеки перетворилося у новий сучасний бібліотечний простір. В лютому відбулось урочисте відкриття комп'ютерного центру з безкоштовним інтернетом для користувачів. Прикрасилась бібліотека новими меблями, було змонтовано нове сучасне опалення. В бібліотеці з'явилися окремі зони: для читачів-дітей, для навчання та відпочинку, а книжкові полиці прикрасили нові книжки та періодичні видання. 

 

Вхід
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz