Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Комарівський дуб – природна пам’ятка Подільщини

 

Чи помічали ви, як після прогулянки в лісі поліпшується самопочуття і з'являється відчуття легкості? Це не випадково, бо в природі дуже багато дерев-донорів.

В порядку запасів біоенергії серед дерев –донорів перше місце посідає дуб, потім - дерева хвойних порід (особливо сосна), далі- акація, клен, береза, горобина.

Дуб дуже сильний, його завжди вважали священним на Русі та пов'язували з чоловічою енергією і силою.

Друїди (жреці народів древньої Північної Європи, які знали про те, яке дерево своєю енергетикою впливає на людське самопочуття і склали свій гороскоп- Гороскоп друїдів, на основі якого, людина і рослина між собою спорідненні) також визнавали велику міць дуба.

Енергія цього дерева потужна, він надає силу та ясність думки. За старих часів людині, щоб вона могла серйозно думати, радили постояти біля дуба, бо вважали що дуб - дерево-провідник, який з'єднує людину зі світом і Всесвітом. Він підвищує нашу активність і навіть розмазню перетворює в зібрану, мобільну людину.

Ще далекі предки знали про це і використовували його чудову силу. Використовували ці знання і в наших селах. Ось як описує Валентина Христич в своїй конкурсній роботі місцевий обряд «Проводів в Армію»: «Якщо на весілля в Кругляку можна було не прийти, то на проводи в армію сходились обов'язково всі запрошені друзі та родичі. Мати перев'язувала сина рушником, щоб легка була йому дорога та служба. Гості теж перев'язували майбутнього воїна та дарували гроші. Після застілля і всіх напутніх слів хлопця з Кругляка проводжали в Комарово до дуба – двохвікового свідка історії тутешніх сіл, який став для людей своєрідним символом краю.

Ріс він на подвір'ї діда Василя Перепічки і був свідком життя не одного покоління цієї родини. Коли село окупували румуни, то хотіли зрубати дерево. Господар обхватив дерево руками і не дозволив їм це зробити. Чим могла закінчитись ця сутичка, він розумів. Румуни посміялись з діда, що готовий був померти заради дерева, але залишили дуб неушкодженим.

Давно немає господаря і його родини, а дуб стоїть і нині серед зеленого роздолля лук. Старий – престарий і такий високий , що осінньої днини, здається, важкі хмари чіпляються за його верхівку своїми сивими боками. Взимку розгойдують покручене гілля холодні вітри, що раптово налітають і тому тривожно гуде він усім могутнім тілом. Навесні ж молодо шелестить різьбленим блискучим листям, ніби радіє птахам, котрі безугавно галасують на гілках. Кожне літо помолоділий від сусідства пернатих жителів дуб вигойдуватиме пташину компанію, прихищатиме подорожніх і в спеку, і в дощ. А ще він був і залишається для людей своєрідним рубежом між дитинством і юністю, бо дальше була дорога у великий світ, куди батьки відпускали свою дитину.»

Як людина може користуватися дивовижними властивостями дуба?!

Щоб зарядитися по максимуму енергією цього дерева треба підійти до нього на відстань 60 см. Його енергія позитивна і сильна і вже на цій відстані ви маєте відчути дію його енергетики. Дуб вселить у вас позитивний настрій, прояснить думки, допоможе в прийнятті важливого рішення, відновить сили, допоможе нормалізувати тиск та роботу нервової системи. А ще дуб благотворно впливає на статеву сферу і сприяє народженню здорових і сильних дітей. Ось тільки жінкам це дерево не дуже підходить. Воно робить їх надмірно сильними і незалежними.

За словам науковців та фахівців нетрадиційної медицини звертатися до енергії дуба можна в будь-який час, крім проміжку з 15.00 до 17.00 годин дня. Найбільш сильна активність дерева з 21.00 вечора до 3.00 години ночі.

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz