Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

    Бібліотека-філія № 14 села Дібровка


Бібліотека в селі Дібровка (на той час Ксьондзовка) виникла в 1927 році. Тодішні комсомольці: брати Каліновські Іван та Онуфрій, Знамеровський Онуфрій і Банус Яів організували хату-читальню, яка знаходилася в звичайній сільській хаті.

Першим бібліотекарем став Знамеровський Онуфрій, згодом його змінив Знамеровський Діонісій. Бібліотека весь час переходила з однієї хати до іншої. В 1932 році перебудували хату селянина Іванкова Якова, яка знаходилась в центрі села, і розмістили там бібліотеку та клуб. Завідуючим став Савич Семен, згодом Знамеровський Леонтій. Але за негідну поведінку останнього звільнили і обов’язки бібліотекаря взяв на себе голова сільради Михайлівський Володимир.

В 1933 році в бібліотеці налічувалось 250 книжок. Напередодні війни книжний фонд складав 400 екземплярів і вміщувався в 2 шафи. В роки війни частину книг поховали односельці.

В 1944 році Донцул А.Л. почав збирати знову книги. За бібліотечну справу  грошей не платили, але ентузіасти своєї справи не покладаючи рук поповнювали місцеву бібліотеку. Здали свої книги Донцул А.Л., Іванкова Софія, Семенюк Дарія, Димовський Дмитро, Іваненко Тоня. Таким чином, в 1948 році фонд бібліотеки налічував вже понад 1000 книг.

В 1949 році бібліотека була відкрита офіційно. Її очолила Димовська Дарія.

З роками бібліотечний фонд значно поповнився, бібліотеку розмістили в Будинку культури.

  З 1963 року бібліотекою завідувала Нікіфорова Ганна Володимирівна. Вона приклала максимум зусиль, щоб перетворити бібліотеку на центр просвіти та культури, куди з задоволенням приходили селяни.

Сьогодні бібліотеку в селі Дібровка очолює молода жінка, ентузіаст своєї справи Чернявська Оксана Віталіївна. До послуг 350 читачів села - книжковий фонд, який складається з 7400 примірників літератури.

 


                                                                

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz