Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
Літературне життя Подільщини (Котовщини)

     
Основним направленням культурного життя нашого району є літературні об’єднання, яких у нашому місті аж три: «Промінь», «Ліра» та « Аркадійський клуб». Саме тут сформувалось ядро із творчих, інтелігентних людей, справжніх аристократів духу, які самим своїм існуванням, своєю творчою та видавничою діяльністю піднімають рівень міста до рівня буття будь-якого поважного обласного центру.
    Літературне життя нашого міста почалося після звільнення Подільська (Котовська) від німецько-фашистських загарбників 31 березня 1944 року коли люди, які любили поезію та літературу, почали збиратись в гуртки, якими на той час керував Павло Кобилянський. В жовтні 1944 року вийшла газета «Перемога», редактором якої став Іван Скляр, саме до 1963 року в ній і розміщувались вірші (переважно писали прозу, маленькі усмішки). З перших номерів цієї газети почали друкувати вірші Кобилянського, який також багато проводив літературних вечорів в нашому місті. З 1963 по 1991 рік друкувалися літературні твори наших земляків в виданні «Ленінський прапор» і вже з 1991 року по сьогодення в газеті «Котовські вісті». Заступник газети автоматично ставав головою літературного об’єднання. У 60-70-х роках з’явилася ціла плеяда поетів: Володимир Капустін, Олександр Столяренко, Леонід Табак, Євгенія Горбунова, Павло Левченко, Анатолій Сидоренко, Тетяна Фурса та інші. В 1971 році дали назву літературному об'єднанню «Промінь», у якого уже був свій статус. З 1981 по 1997 рік літературне об’єднання (далі - ЛО) не працювало, але творчі котовчани намагались за свій кошт видавати окремі збірки, друкувалися в обласних виданнях. У 1997 році поети Котовська поставили питання про відновлення пленарних засідань, саме тоді Анатолій Ковальський був заступником редактора газети "Котовські вісті" до 2000 року, а з 2000 по 2008 рік Анатолій Ковальський, працюючи редактором газети, взяв на себе функцію керівника літературного об'єднання "Промінь". Під його редакцією вийшли 4 збірки літературного об’єднання «Промінь»: «Замріяний степ» в 1998 році, «Степові мрії» в 2000 році, «Степове проміння» в 2002, «Сяйво проміння» 2007 рік, які зібрали кращі твори поетів всього району.
Літоб’єднання «Промінь» в 2008 році було прийняте до Асоціації письменників України. Кожний учасник має право приймати участь у будь-яких заходах, але повинен представитись, що він є учасником ЛО «Промінь».  
В  2016 році Анатолій Дмитрович пішов з життя, а невдовзі побачила світ п'ята збірка літературного об'єднання - "Променисті рядки", яка вийшла під редакцією нового керівника "Променя" Валентини Федорівни Проходи.
    Більшість творчих людей, які пов’язали своє життя з поезією, належать до культурно-просвітницького літоб’єднання «Ліра» (перша назва-«Коло»), яке активно співпрацює із Одеським Центром української культури, з київським всеукраїнським культурно-просвітницьким товариством «Русское собрание». Рік заснування - 1996, коли керівником було обрано Катерину Казначеєву. Не так давно «Ліра» створила дитяче літоб’єднання «Золота лоза» (керівник Наталія Кулік), куди входять молоді літературні таланти нашого міста, а також було прийнято рішення організувати в Котовську і районі відділення літературного «Аркадійського клубу», який в Одесі очолює Богдан Сушинський, відомий український письменник і журналіст. «Ліра» є одним із організаторів традиційного обласного фестивалю мистецтв «Осінь в Бірзулі», «Поетична Одеса», «Весною дихає земля одеська». Важливою роботою «Ліри» є випуск літературної сторінки «Поезії рідного краю» в котовській газеті «Слово і діло».
    1 липня 2003 року в Золотому залі Одеського літературного ліцею відбулася церемонія офіційної презентації Аркадійського Літературного Клубу. Президентом Клубу є Богдан Сушинський - відомий письменник, академік, почесний професор Львівського університету. В 2004 році на одній із творчих зустрічей Богдан Сушинський запропонував відкрити Аркадійський Клуб і в місті Котовськ, де уже багато років працювали літературне об’єднання «Промінь» і культурно-просвітницька організація «Ліра». 26 березня 2005 року було організовано відділення Аркадійського Клубу в нашому районі, керівником якого обрали Людмилу Шиманську, яка на той час була початківцем-літератором, дипломатом фестивалей «Зоряний дощ», «Поетична осінь 2005», «Промінь- 2005», членом літературного об’єднання «Ліра», завідувачкою бібліотекою місцевого медичного училища.  
      Лірика подільчан  - людей дружніх, але не схожих між собою, багатопланова, різноманітна. Інтелігентність - це категорія істинно духовних людей. Але кожна постать провінційного, міського або сільського інтелігента, вже набуває своєї магії наслідування, а це вселяє надію на краще.
 

 

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
bibliotekar
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz