Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Ні - насиллю над жінками!


25 листопада відзначається як Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. У цей день в 1960 році в Домініканській Республіці за наказом домініканського правителя Рафаеля Трухільо (1930-1961) були по-звірячому вбиті три сестри Мірабал. 
20 грудня 1993 Генеральна Асамблея прийняла Декларацію з викорінення насильства щодо жінок ,а  17 г
рудня 1999  запропонувала урядам, міжнародним організаціям і неурядовим організаціям провести в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.Тому що насильство щодо жінок продовжує залишатися глобальної пандемією. До 70% жінок страждають від насильства на побутовому рівні.


Ми пропонуємо нашим читачам в ці дні ознайомитись з книжками,  що розповідають про жінок, які зазнали насильства у всіх його проявах, книжками, які привертають увагу суспільства до цієї проблеми, книжками, які не залишають байдужими:
 

 

 

Сіболд, Еліс. Щаслива [Текст]: роман / Е. Сіболд. - М.: Ексмо, Домино, 2007. - 352 с.

Це книга письменниці, яка прославилася романом «Милі кістки», переведена на сорок мов і розійшлася багатомільйонним тиражем по всьому світу. У цьому автобіографічному оповіданні автор розповідає про те, як студенткою була жорстоко зґвалтована, як справлялася з психологічною травмою і як, незважаючи на всі перешкоди, домоглася засудження свого ґвалтівника по всій строгості закону
Віра Ефрон «Продана». Це шокуюча історія дівчини, що стала жертвою траффікінгу (нелегальної торгівлі людьми). Головна героїня так мріяла про стильної роботі за кордоном! Їй і в голову не могло прийти, що в Європі вона потрапить у справжнє рабство. Тепер у неї немає права голосу, її тіло більше не належить їй. Але в неї є одна мета - вирватися на свободу


 

 

Стівенс, Чеві. Викрадена [Текст]: роман / Ч. Стівенс. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2011. - 320 с.

Головна героїня книги вже цілий рік знаходиться під замком один на один з викрадачем-психопатом. Вона близька до втрати розуму. Але навіть у її запаленому мозку не могла не народитися думка про те, що вона не випадкова жертва і хтось допоміг маніякові зробити вибір.
Алан Хол «Монстр. Справа Йозефа». Книга заснована на реальних подіях. Добропорядний австрієць, батько великого сімейства, виявився одним з найжахливіших маніяків в сучасній історії. Виривши під власним будинком бункер, Йозеф Фрітцль протягом 24 років тримав там власну дочку, яка перетворилася не тільки в його сексуальну рабиню, а й в матір його сімох «підземних» дітей
Кронін, Арчибальд. Замок Броуді  [Текст]: роман / А. Кронін. - М.: Ексмо, 2004. - 608 с.

Ця книга - перший і найвідоміший роман шотландського письменника. «Мій дім - моя фортеця» - ця англійське прислів'я добре відома. Але будинок Джеймса Броуді став не фортецею, а перетворився для членів його сім'ї у справжню в'язницю. З неї виривається старша дочка Мері, їде син Мет, а ось ті, хто упокорюється з самодурством і деспотизмом Броуді - його дружина Маргарет і малятко Нессі - приречені.
Самія Шаріфф "Река сльоз". Книга - реальна автобіографія Жінки-мусульманки (з великої літери), на долю якої випало стільки страждань, що вистачило б на ціле поколеніе.Юна мусульманка Самія жила в атмосфері постійного страху і повної безпорадності перед жорстокістю і до шлюбу. А в подружжі вона дізналася, що жіноче тіло - це одночасно і поле битви, і військовий трофей, і спосіб приборкання чоловічої агресії. Ні, її дочки не повторять її долю! З цього пекла два виходи: бігти або померти ...

 

 

Шарифф, Нора. Таємниці Нори [Текст]: роман / Н. Шарифф. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2009. - 320 с.

Ця книга є продовженням «Паранджа страха» і є сповіддю дочки Соломії Щаріфф.  Нора описує все, що відбувається спочатку з точки зору дитини, потім - підлітка і, нарешті, вже дорослої дівчини. Дитинство Нори пройшло у Франції. Ніхто з її друзів не міг припустити, які жахи відбуваються за стінами її зовні благопристойного будинку. Чому дівчинці у шість років хочеться вмерти.
Самим Алі «Продана заміж». Книга заснована на реальних подіях. Самим Алі і Хамфрі Прайс розповідають читачеві історію про те, як тринадцятирічну дівчинку насильно видали заміж. Самим терпіла щоденне насильство з боку чоловіка, від якого її могло врятувати лише народження дитини. Однак маленький синочок став новою жертвою рідних.  Самим прийняла непросте рішення втекти, що послужило справжньою ганьбою для її сім'ї. Рідний брат найняв вбивць, щоб знайти і покарати зрадницю


 

Дірі, Уоріс, Міллер, Кетлін. Квітка пустелі [Текст]: роман / У. Дірі, К. Міллер. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2010. - 320 с.

Книга - розповідь всесвітньо відомої фотомоделі Уоріс Дірі, де вона розповідає справжню історію свого життя. У чотирирічному віці вона піддалася насильству, в п'ятирічному пройшла обряд обрізання, який понівечив її на все життя, а в тринадцять років втекла з дому. Вона пише: "Було пізно відступати. Раз вже мені не можна повернутися назад, значить, можна рухатися тільки в одному напрямку - вперед". Так дівчинка-кочевниця з сомалійської пустелі стала супермоделлю і спеціальним послом ООН.
Тетяна Белімова  "Київ.иа". Книга отримала третю премію конкурсу «Коронація слова–2013».
Головна героїня книги- наша сучасниця і для неї оздоблена діамантами золота клітка не перестає бути кліткою. Альона у шлюбі почувається пташкою з підрізаними крильми, а ще й зазнає жорстокої тиранії та знущань від чоловіка. Але надію на щастя їй подарувало спілкування в Інтернеті.

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz