Бібліотека і час: нові реалії та пріоритетні напрямки роботи на 2025 рік
31 cічня в центральній бібліотеці КУ Публічна бібліотека ім. Євгена Чикаленка відбувся перший семінар 2025 року «Бібліотека і час: нові реалії та пріоритетні напрямки роботи на 2025 рік». На захід з’їхалися бібліотекарі з усіх куточків Куяльницької громади.
Відкрила семінар директорка комунальної установи Світлана Дюгаєва , яка проаналізувала діяльність бібліотек за 2024 рік і зазначила основні напрямки роботи на 2025 рік.
На семінар завітала начальник відділу культури та туризму Надія Красовська. Вона привітала бібліотечну спільноту з початком нового робочого року, і подякувала за активну інформаційно- просвітницьку роботу закладів, за дієву волонтерську діяльність спільно з клубними закладами, за спроможність протистояти викликам сьогодення та поділилася враженнями від участі у регіональній зустрічі, присвяченій обговоренню проєкту «Стратегії розвитку культури України на 2025-2030 роки».
Семінар продовжився виступом Надії Балабан, бібліотекаря 1 категорії краєзнавчого відділу, яка познайомила учасників семінару з тематикою цьогорічного краєзнавчого конкурсу.
Завідувачка центральною дитячою бібліотекою Олена Зінченко розповіла про успішну роботу бібліотек установи з дитячою аудиторією і зупинилась на участі дітей громади у Всеукраїнських, обласних та бібліотечних конкурсах у 2024 році і зробила анонс творчих конкурсів на 2025 рік.
З аналізом статистичних показників діяльності виступила завідувачка методичним відділом Віра Фарфурак. Більш детально була надана інформація, щодо обліку нових даних і розподілу планових завдань на 2025 рук.
Про актуалізацію бібліотечних фондів, планові переобліки і веденню облікової документації доповіла бібліотекар 1 категорії відділу комплектування і обробки літератури Ірина Пашора.
Успішним досвідом роботи з поповнення новинками бібліотечного фонду поділилася Світлана Якубовська, бібліотекарка села Гонората. В час, коли відсутнє фінансування на літературу, вона спромоглась , працюючи з благодійними фондами і, приймаючи участь у конкурсних проєктах долучити до сільської бібліотеки 70 нових книжок ( 20 тис. грн).
Такий досвід дуже корисний і заслуговує введення в практику роботи всієї установи.
Цікавим був виступ і завідувачки відділом обслуговування Інни Вербицької, яка поділилась практичними порадами та досвідом щодо залучення користувачів до бібліотеки і відзначення найкращих читачів.
Про висвітлення роботи бібліотечних закладів в мережі Інтернет (Ведення блогів, сайтів, сторінок у Фейсбуці) розповіла заступник директора Людмила Бензар.
Вона детально зупинилася на правилах обліку показників віртуальних ресурсів і надала практичну консультацію з цього питання. Наостанок робочого часу , Людмила Іванівна провела повторний інструктаж для фахівців з питань охорони праці та пожежної безпеки .
Як завжди на семінарі панувала робоча атмосфера, було піднято багато питань , щодо діяльності закладів і професійної компетентності. З викликами познайомилися, з планами визначились.
Більше фото - на блозі бібліотеки та сторінці Фейсбук
![](/FOTO/novosti21/seminarsichen20251.jpg)
![](/FOTO/novosti21/seminarsichen20253.jpg)
![](/FOTO/novosti21/seminarsichen20254.jpg)
![](/FOTO/novosti21/seminarsichen20255.jpg)
![](/FOTO/novosti21/seminarsichen20256.jpg)
|