Мандруємо краєм разом!
27 вересня відмічається Всесвітній день туризму - свято, що відзначається з метою популяризації туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн.
В Куяльницькій громаді діє туристичний маршрут “Шлях лірників: повернення із забуття українського Дон Кіхота”, великий вклад у розробку якого внесли бібліотекарі. Маршрут дає змогу поділитись з усіма красою нашої рідної землі, історією історією косівської школи лірників, якій ще тільки належить офіційно посісти відведене місце в історії українського музично-пісенного мистецтва, віддає шану знаменитому земляку, великому меценату культури – Євгену Чикаленко, який все своє життя боровся за все українське і невтомно та самовіддано “ткав полотно української історії”.
До Всесвітнього Дня туризму бібліотекар села Коси провела історичну подорож "Коси - столиця лірників" з учнями школи до скульптури відомому цехмайстру з виготовлення колісної ліри та засновнику єдиної на півдні України школи лірників Мефодію Колісниченку.
Працівники культури Великофонтанського старостату разом із мешканцями села здійснили екскурсію до цілющого джерела. За переказами місцевих старожилів, водою з цього джерела наші предки лікувались і зцілювали свої недуги. Вода тут справді смачна, додає бадьорості, сил і здоров'я. В обласному архіві про це джерело згадується в 1912 році.
Працівники культури та школярі місцевої школи села Нестоїта проводять для гостей села та туристичних груп міні-реконструкцію «Розбійники пристрасті в Нестоїтському урочищі», відтворюючи історію далеких часів, коли в цій місцевості, де проходив чумацький шлях, вирували шалені розбійницькі пристрасті.
За традицією, після «нападу розбійників» туристів визволяють працівники культури, які радо знайомлять гостей з історією села та місцевими легендами, частують просто неба традиційними козацькими стравами: кулішом, духмяною кашею, звареною на вогнищі та наваристим узваром.
Більше фото - на блозі бібліотеки
|