Чародій сміху Остап Вишня
13 листопада виповнилось 135 років від дня народження Остапа Вишні, українського письменника, новеліста. Павло Михайлович Губенко (так насправді звали Остапа Вишню) – це не просто письменник, а справжній народний гуморист, чиї твори стали невід’ємною частиною української культури, це своєрідний культурний код українців, який передається з покоління в покоління.
До ювілею письменника в бібліотеках Куяльницької громади відбулась низка літературних заходів.
В Гоноратській бібліотеці пройшла година творчості «Сміх – моя зброя», на яку завітали учні 8-9 класів з вчителем Р. І. Осадчук. Бібліотекар Світлана Якубовська презентувала присутнім однойменну книжкову виставку, розповіла про життя та творчість письменника, ознайомила з маловідомими фактами про Остапа Вишню. З задоволенням діти прослухали усмішку "Якби моя бабуся встали» та поділилися своїми враженнями від прочитаного.
Бібліотека села Новоселівка презентувала для своїх користувачів книжкову виставку "Сивий голуб українського гумору", яка висвітлює життєвий шлях та палітру видань письменника, а також книжковий огляд літератури, де бібліотекар разом із дорослими користувачами згадали добрі, веселі, повчальні " Усмішки" Остапа Вишні.
В бібліотеці села Гидерим пройшла презентація книжкової виставки під назвою "Остап Вишня - чародій сміху". Відвідувачі заходу познайомились з збірками та окремими виданнями, в яких надруковані гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари Остапа Вишні. Розгорнута експозиція дозволила присутнім скласти уявлення про долю і доробок митця, його зацікавлення, родину, а відтак і краще зрозуміти феномен Остапа Вишні, його роль і місце в літературному процесі ХХ століття.
Бібліотека села Куяльник запросила своїх користувачів на презентацію книжкової виставки "Життєлюб і оптиміст Остап Вишня".
Остап Вишня і сьогодні залишається самобутнім майстром гумористичного жанру, а його творчість – усмішкою рідного народу.
«Хороший сміх – той сміх, що не ображає, а виліковує, виховує людину, підвищує» Остап Вишня.
|