Ліра, одягнулася у хустку: жіноча поезія до Дня ЗСУ
6 грудня в центральній бібліотеці відбулось засідання салону Бестселер, на якій були запрошені поетеси рідного краю.
Три свята в одній залі… День Святого Миколая, День ЗСУ і День української хустки - єднання духовного, патріотичного і народного зустрілися в одній оселі. Саме за це єднання віддають життя сьогодні наші Герої: за нашу культуру, за наш спосіб життя , за наше майбутнє.
Можна знищити ціле покоління людей, знищити їхні домівки, але дуже важко знищити те, що передається з покоління в покоління: молитви, історія, звичаї, обряди….
Гостей зустріла бібліотекар краєзнавчого відділу Надія Балабан, пов’язана у червону хустку, словами «Хустка об’єднувала жіночі покоління та передавалася як родинна цінність від матері до доньки і сьогодні, ми маємо за мету відчути ту єдність поколінь у нашій залі».
Бібліотекарі ЦБ підготували тематичні яскраві виставки: патріотична виставка "На варті Вітчизни" та народознавча виставка «Українська хустка - берегиня долі» і столик з невеличкими «миколайчиками».
Гарним доповненням до тематики став цікавий відеоролик про походження хустки, звичаї та традиції, пов’язані з цим жіночим атрибутом, продемонстрований завідувачкою відділом обслуговування Інною Вербицькою.
Учасники салону продекламували свої вірші: мамина молитва до Святого Миколая про захисників , хустка як оберіг жіночої вроди, прохання дітей- захисників і захисниць до матерів вишити їм долю без війни – така невишукана тематика засідання. Гарні вірші, єдність жіночих сердець у болю за своїх дітей, свою країну – головна тематика їхньої творчості.
Постійні учасники салону «Бестселер» Ольга Пінчевська, Людмила Гожа, Світлана Пирогова, Олена Боровська, Валентина Присяжна, Валентина Мельниченко, Наталя Кулик, Людмила Курченко в теплій довірливій атмосфері ділилися своїми спогадами, читали твори, а Віра Квятковська прйшла на зустріч з есе , яке присвятила звичайній сільській жінці- жінці – берегині, на якій тримається «цілий всесвіт».
Члени салону тепло привітали Людмилу Гожу з виходом в світ її першої поетичної збірки «Сокровенне», побажали нових творчих надбань, а Людмила Андріївна подарувала всім присутнім свою книгу.
Гарна фотосесія з поетами у хустці, душевні вірші, спільні спогади і невеличкі подаруночки від бібліотекарів – «миколайчики» як завжди створили атмосферу родинності і єдності.
Більше фото - на блозі бібліотеки та сторінці Фейсбук
|