Навчаємось медіаграмотності в бібліотеці
В тренінговому центрі, обладнаному на базі читацької зали ЦРБ, 11 та 24 грудня пройшли тренінги «Практична медіаграмотність» в межах «Проекту Програма медіаграмотності для громадян», що працює у 14 областях України та виконується за підтримки Міністерства закордонних справ та міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada), у партнерстві трьох організацій: Академія української преси, StopFake та IREX. Отримавши відповідний сертифікат та пакет тренера під час обласного тренінгу, бібліотекарі Інтернет-центру Інна Вербицька та Ольга Волкунович організували подібні тренінги для двох груп: спеціалістів відділу культури і бібліотекарів методичних центрів (тренінг відбувся 11 грудня) та студентів з-го курсу професійного технічного ліцею (24грудня).
На обох тренінгах розглядались такі теми: «Інформація та мас-медіа», «Маніпуляція та боротьба», «Мова ворожнечі»,«Як розпізнати фейк. Практичні інструменти". Учасники тренінгів узнали: як працюють медіа? Які є види маніпуляції та пропаганди? Якими базовими інструментами та маркерами користуватись, щоб перевірити інформацію на правдивість?
Жвавий інтерес, зацікавленість, злагоджена атмосфера в роботі, взаємовиручка тренерів, активне обговорення та невимушене спілкування, свідчать про те, що тема тренінгів дуже актуальна для сьогодення, і нашим тренерам вдалося передати необхідну інформацію і знання учасникам обох груп.
Інформаційну компанію для підвищення медіаграмотності населення тренери ЦРБ планують проводити й надалі. Вже на перший квартал 2016 року запланований тренінг з бібліотекарями сіл району «Практична медіаграмотність для бібліотекарів»; планується провести кілька тренінгів і з юнацькими групами, які весь свій вільний час перебувають в соцмережах і систематично підпадають під вплив фейкової інформації; цікавою здається молодим тренерам і робота з людьми пенсійного віку, медіополе яких формується під впливом тільки телебачення і преси.
Детальніше про тренінги читайте на сторінках блогу ЦБС
|