Про ПТСР – фахівцям освіти і культури
7 липня в центральній дитячій бібліотеці фахівці Подільського РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ" провели захід для працівників відділів культури та освіти з метою підвищення обізнаності населення щодо посттравматичного стресового розладу (ПТСР) .
Мета - ознайомити доросле населення з поняттями ПТСР, емоційного вигорання та стресу, навчити розпізнавати їх симптоми у себе та інших, та надати практичні навички самодопомоги та підтримки оточуючих у складних психологічних ситуаціях, зокрема, в умовах війни.
Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – це крайня реакція на сильний стресор, що загрожує життю людини. Зазвичай ПТСР починає проявлятися приблизно через шість місяців після травматичної події. Найбільш уразливими є люди у віці до 22 або старше 30 років. Щодо гендерних особливостей науковці зазначають, що у 8% чоловіків та 20% жінок розвивається ПТСР після травматичних подій. Діти та підлітки так само перебувають у зоні ризику щодо розвитку ПТСР.
Для бібліотекарів дитячої освіти цей захід був корисним і інформаційно насиченим, і дав можливість отримати нові знання щодо проявів ПТСР у дітей та підлітків і що треба робити, щоб послабити та знизити ризики ПТСР у дітей.
Детальніше - на блозі бібліотеки та https://www.facebook.com/ses23790/posts/pfbid02WDsoyiwVxCQr7dbpJjhVCTzNN1Uh6ir1V8P5szUyD6eCRfxin7MuF2Ny3w2LjJAjl


|