Обличчя видатних українців недавнього минулого у краєзнавчому музеї села Коси
П'ять унікальних видань – з чудовим друком, палітурками, ілюстровані сучасно представленими старовинними світлинами, – як експонати поповнили музейну кімнату лірників у селі Коси Куяльницької громади. Книги придбані в рамках місцевої програми з розвитку туризму у харківському видавництві «Видавець Олександр Савчук», вийшли до пам’ятних дат, пов'язаних з життям і творчістю непересічних українців і представляють особистостей, які стали втіленням цілих пластів національної української культури.
Монографія дослідника Віталія Ханка «Опанас Сластьон» присвячена життю і творчій діяльності класика українського мистецтва.
Книга «Портрети українських кобзарів Опанаса Сластьона» знайомить з великою портретною галереєю українських кобзарів, над якою художник працював упродовж усього життя, аж до схилу літ. Кожен портрет має анотацію з іменем кобзаря, місцем та роком написання.
Книга «Ліра і її мотиви» Порфирія Демуцького – є неперевершеною за багатством і різноманітністю збіркою лірницьких пісень з нотами.
Видання «Музичні інструменти українського народу» корифея української культури Гната Хоткевича (1875-1938) чекало на свою публікацію 75 років. 500 сторінок книги проілюстровані раритетними зображеннями та фаховими статтями найкращих українських інструментознавців сучасності.
І п'ятий експонат – книга «Просвітник та бандурист Михайло Злобинець. Самовчитель до гри на кобзі або бандурі у двох частинах». На підставі архівних документів та спогадів в книзі подано життєпис українського громадсько-культурного діяча, педагога, бандуриста Михайла Злобинця. Окремим блоком у книгу вміщено репринт його праці «Самовчитель до гри на кобзі або бандурі», який вийшов у 1913- 1914 р. в Одесі в друкарні Є. Фесенка Видавництво «Діло» під псевдонімом Михайло Домонтович.
Тож наші користувачі, які відвідають музей в Косах, тепер мають можливість долучатись до сторінок історії й культури завдяки унікальним книжковим виданням.
Символічно, що книги надійшли до музею під час війни, коли наш народ знову відстоює право на свою ідентичність, свою історію і самобутність.
Детальніше - на блозі бібліотеки
|