Чорнобиль - це твоя земля, твій хрест, твоя Голгофа
Чорнобиль - код національної трагедії і, разом з тим, безмежної мужності і людської гідності. До 30-річчя Чорнобильської трагедії в бібліотеках району проходять зустрічі з ліквідаторами, виставки-інсталяції, години-реквієми, огляди книжок та перегляди документальних і художніх фільмів. Масові заходи, масова біль, масова скорбота та масове захоплення героїзмом простих людей, здатними на самопожертву ради інших.
Так, 26 квітня в центральній районній бібліотеці відбувся вечір–реквієм «І тихо ступає життя у полин, і лине Чорнобильський дзвін» для студентів Котовського медичного училища. У Малофонтанській бібліотеці пройшов вечір-реквієм "І впала зірка Полин", в Борщівському сільському клубі - вечір-зустріч "Люди полинової долі", підготовлений культпрацівниками села та учнями місцевої школи, на який були запрошені ліквідатори аварії, переселенці, сім'ї померлих та представники сільської ради. У Липецькій центральній бібліотеці відбулася зустріч учнів 6-го класу з односельцем-ліквідатором Чорнобильскої АЄС Василем Острінским під назвою "Пам'ять Чорнобиля живе в наших серцях".
В Гоноратській бібліотеці в Інтернет-центрі відбувся відеоміст за допомогою скайпу з районною дитячою бібліотекою "Чорна спадщина Чорнобиля", а Вишнівська бібліотека разом з Чапаєвською бібліотекою запросили мешканців села Вишневе на годину пам'яті “Усе перекреслив Урановий атом" з учасниками ліквідації аварії Іваном Бондаренком та Миколаєм Письмаком.
Новоселівські працівники культури разом із місцевою школою провели вечір-спомин "Чорнобильська трагедія - одвічний слід на Украіні" за участю новоселівців-ліквідаторів: Валентини Вербецької, Володимира Армацити та Віталія Шенкаренко. Зустріч з ліквідаторами аварії на ЧАЕС Сергієм Кушніренко та Миколою Єрмоловичем, проведена працівниками бібліотеки і Будинку культури, відбулась і в селі Мардарівська.
В приміщенні Любомирської бібліотеки відбулась історична година "Чорнобиль - це чорний біль нашої землі", в Гидеримській бібліотеці - година пам'яті ''Гіркий роздум про Чорнобиль", працівники культури села Глибочок запросили односельців на годину-роздум "Атомом розтерзана весна", година-реквієм "Чорний квітень, чорні квіти, чорна вранішня зоря" зібрала читачів Чубівської бібліотеки, а бібліотекар села Олексіївка презентувала односельцям виставку-інсталяцію "Чорна трагедія на кольоровій землі".
30-й рік лунає чорнобильський полиновий дзвін над багатостраждальною Україною.Чорнобиль пред'явив нам суворий рахунок, який вимірюється найдорожчим - людськими долями і життям. Про ці події ми не маємо права забувати ніколи!



Детальніше про заходи читайте на сторінках блогу ЦБС
|