Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
Главная » Архів матеріалів
Свято Калити

Кожен українець має бути обізнаний з історією свого народу, мусить знати як жили наші діди і прадіди,  їхні звичаї та традиції,  вірування та прикмети.

Зараз настала пора осінньо-зимових свят. Серед них найбільше відзначається своєю поетичністю й неповторністю свято Андрія Первозванного. Саме в ніч під "Андрія" українська молодь з давних-давен збиралася на вечорниці, де дівчата вишивали, плели, шили, пряли та ворожили на майбутнє весілля, намагалися дізнатися ім'я cудженого. Жодні вечорниці не обходились без Калити - солодкого калача з діркою посередині, який кусали парубки, "щоб не жити у журбі" та справжньої української страви - вареників.

В день святого Андрія, 13 грудня, на такі вечорниці запросила гостей  Станіславська сільська бібліотека. Учні станіславської школи та молодь села, одягнені в національні костюми, веселилися та співали, ворожили, кусали Калиту, пригощалися варениками, слухали цікаві розповіді запрошених майстринь.


Переглядів: 6760 | Додав: Olga | Дата: 2011-12-15 | Коментарі (0)

Ще один крок до професійності.

З 5 по 9 грудня 2011 року в Одеському РТЦ відбулись навчання за модулем 3 "Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек" для бібліотекарів Великомихайлівського, Іллічівського, Котовського районів Одеської області. 

Переглядів: 5795 | Додав: Olga | Дата: 2011-12-09 | Коментарі (0)

    Бібліотекарі Котовщини навчаються!

    З 14 по 18 листопада 2011 року в Одеському регіональному тренувальному центрі відбулись навчання за модулем  1 "Основи комп'ютерної грамотності. Основи пошуку інформації в мережі Інтернет" для бібліотекарів Котовської ЦБС. В жовтні в бібліотеках сіл Гонората, станція Борщі та в центральній районній дитячій бібліотеці відкрилися пункти вільного доступу до Інтернету в рамках програми "Бібліоміст", а бібліотекарі вже поповнюють свій професійний багаж знань, щоб мати можливість в своїх бібліотеках надати допомогу любому користувачеві в пошуку інформації та орієнтації у всесвітній мережі.
      Наступний модуль тренінгу відбудеться з 5 по 9 грудня "Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці". Як бачимо, вчитися ніколи не пізно. Бажаємо успіхів бібліотекарям! 

Переглядів: 5883 | Додав: Olga | Дата: 2011-11-28 | Коментарі (0)

   Відкриття пунктів вільного доступу до Інтернету в бібліотеках Котовського району


     Поволі падає золоте листя і вкриває задумливу землю розкішним пухнастим килимом. І це золото дароване нам щедрою осінню на знак щасливої долі. І цей день, осяяний усмішками наших гостей є гарним початком нової справи.
Українці як правило восени святкують весілля, ми теж сьогодні святкуємо зародження нової Бібліотечної інтернет-сім’ї на презентації проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням Інтернет!» в Котовському районі. 
     Вже майже рік такі послуги користувачам міста та району надає центральна районна бібліотека за проектом LEAP. А від сьогодні до мережі Інтернет приєдналися ще три бібліотеки району - районна дитяча бібліотека, бібліотека станції Борщі і Гоноратська бібліотека за програмою Бібліоміст.Переглядів: 6687 | Додав: Olga | Дата: 2011-11-07 | Коментарі (0)

"Як парость виноградної лози, плекайте мову"


Під такою назвою пройшло чергове засідання районного поетичного клубу "Джерело", яке відбулося 28 жовтня 2011 року в центральній районній бібліотеці та присвячувалось Всеукраїнському Дню писемностіі та мови. 

Детальніше про засідання клубу читайте на сторінках блогу http://kotovskrcbs.blogspot.com/

Переглядів: 5814 | Додав: Olga | Дата: 2011-11-01 | Коментарі (0)

 Писатель, журналист, академик Богдан Сушинский

                                 - гость районной библиотеки  22 октября в Котовской центральной районной библиотеке по инициативе литературного объединения «Аркадийский клуб» состоялось мероприятие, которое, наверное, правильно назвать уникальным. Почему уникальным? Такие мероприятия столь редки в Котовске. Академик Богдан Иванович Сушинский – член Национального Союза писателей Украины, Вице-президент Украинской ассоциации писателей, член Национального Союза журналистов Украины, заслуженный журналист, руководитель «Аркадийского клуба», да к тому же «Человек года» - 2010 (по американскому рейтингу) приехал в Котовск на встречу с библиотечными работниками, культработниками, членами литературных объединений.

Свыше 20 книг с дарственной надписью подарил Богдан Сушинский центральной районной библиотеке, планируя взять над ней шефство и в ближайшем будущем создать при библиотеке писательский  фонд Сушинского, где будет в полном объеме представлена вся его творческая деятельность. 

Подробности о встрече читайте тутhttp://kotovskrcbs.blogspot.com/2011_10_01_archive.html

Переглядів: 5809 | Додав: Olga | Дата: 2011-10-27 | Коментарі (0)

"Було колись — в Україні Ревіли гармати; Було колись — запорожці Вміли панувати. Панували, добували І славу, і волю..."
Т. Шевченко «Іван Підкова»

Цілі століття відділяють сьогоднішні покоління українців від тих часів, коли дзвеніла слава козацька далеко за межами України.
Переглядів: 5927 | Додав: Olga | Дата: 2011-10-13 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 82 83 84
Вхід
Архів
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2023
Безкоштовний хостинг uCoz