Бібліотека-філія села Ставки
Історія бібліотеки села Ставки (колишня назва - Чапаєво) веде свій відлік з 1923 року, коли в селі Кирилівка була організована сільська Рада, а вже при сільській раді створена культурна секція, якою керувала місцева вчителька. Нараховувалось 25 екземплярів книг, кілька журналів та газети.
Ця секція проіснувала до 1930 року, а вже в 1931 році була відкрита при клубна бібліотека з фондом 150 книг. Поступово фонд збільшувався, але в період окупації всі книги були знищені.
Після Другої світової війни бібліотеку почали відновлювати: частину книг принесли жителі, інші привезли з району. Керував бібліотекою Комарніцкий Михайло Михайлович. До 1953 року назбирали 180 книг, а завідуючою було призначено Мурінець Валентину Михайлівну, яку згодом змінила її тезка Валентина Михайлівна Комарніцька.
В 1956 році бібліотека з при клубної стає сільською, книжковий фонд становить 1300 екземплярів.
А в 1959 році бібліотеку з Кирилівки перевели в село Чапаєво. Очолює її молода дівчина, випускниця Одеського училища культури Белега Ксенія Михайлівна. Важко їй було в непристосованому приміщенні, з земляною долівкою, але молодий бібліотекар зробила за допомогою активу справжній книжковий дім. Ксенія всюди встигала: і на польовий стан і на ферми в тракторну бригаду. Вона читала газети та книги, випускала бойові листки, оформлювала різноманітні стенди. І в бібліотеці у неї було завжди чисто, затишно, тепло. Читальний зал став улюбленим не тільки для молоді, а й літніх колгоспників. Сім населених пунктів обслуговувала бібліотека.
Ксенія Михайлівна все своє життя присвятила бібліотеці, віддавши її 32 роки. Односельчани завжди з любов’ю та повагою ставились до свого бібліотекаря.
З 1992 року в Чапаєвській сільській бібліотеці працює Дем’яненко Тетяна Борисівна. Вона у всь
ому наслідує свою старшу колегу, добросовісно виконуючи свої обов’язки.
В 2008 році бібліотека переїхала в нове сучасне приміщення. На сьогоднішній день вона знаходиться під одним дахом з сільською Радою та ФАПом. За бібліотекою закріплений пункт нестаціонарного обслуговування читачів в селі Новий Мир.
Бібліотека має комп’ютерну та копіювально-розмножувальну техніку, підключена до мережі інтернет і надає безкоштовні новітні бібліотечні послуги користувачам в якості Хабу цифрової освіти. В мережі інтернет бібліотека представлена власним блогом і сторінкою в Фейсбук.