Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

 

Бібліотека-філія № 40 села Ставки (Чапаєво)

 

Історія Чапаєвської сільської бібліотеки веде свій відлік з 1923 року, коли в селі Кирилівка була організована сільська Рада, а вже при сільській раді створена культурна секція, якою керувала місцева вчителька. Нараховувалось 25 екземплярів книг, кілька журналів та газети.

Ця секція проіснувала до 1930 року, а вже в 1931 році була відкрита при клубна бібліотека з фондом 150 книг. Поступово фонд збільшувався, але в період окупації всі книги були знищені.  

Після війни бібліотеку почали відновлювати: частину книг принесли жителі, інші привезли з району. Керував бібліотекою Комарніцкий Михайло Михайлович. До 1953 року назбирали 180 книг, а завідуючою було призначено Мурінець Валентину Михайлівну, яку згодом змінила її тезка Валентина Михайлівна Комарніцька.

В 1956 році бібліотека з при клубної стає сільською, книжковий фонд становить 1300 екземплярів.

 

 

 

 

А в 1959 році бібліотеку з Кирилівки перевели в село Чапаєво. Очолює її молода дівчина, випускниця Одеського училища культури Белега Ксенія Михайлівна. Важко їй було в непристосованому приміщенні, з земляною долівкою, але молодий бібліотекар зробила за допомогою активу справжній книжковий дім. Ксенія всюди встигала: і на польовий стан і на ферми в тракторну бригаду. Вона читала газети та книги, випускала бойові листки, оформлювала різноманітні стенди. І в бібліотеці у неї було завжди чисто, затишно, тепло. Читальний зал став улюбленим не тільки для молоді, а й літніх колгоспників. Сім населених пунктів обслуговувала бібліотека.

Ксенія Михайлівна все своє життя присвятила бібліотеці, віддавши її 32 роки. Односельчани завжди з любов’ю та повагою ставились до свого бібліотекаря. 

 

З 1992 року в Чапаєвській сільській бібліотеці працює Дем’яненко Тетяна Борисівна. Вона у всьому наслідує свою старшу колегу, добросовісно виконуючи свої обов’язки.

В 2008 році бібліотека переїхала в нове сучасне приміщення. На сьогоднішній день вона знаходиться під одним дахом з сільською Радою та ФАПом. Книжковий фонд бібліотеки складає  біля 10 тисяч книг та періодичних видань.  За бібліотекою закріплений пункт нестаціонарного обслуговування читачів в селі Новий Мир.

 

 

Вхід
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2023
Безкоштовний хостинг uCoz