Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Бібліотека-філія № 39 села Федорівка

 

              Федорівська сільська бібліотека була організована в 1936 році, а до того була хата - читальня, яка налічувала кілька десятків книг. Розмісти­лася бібліотека в приміщенні клубу, яким завідувала Тимошенко Фаїна, вона одночасно була бібліотекарем (а клуб був в приміщенні колишньої цер­кви).

Першими читачами були учителі Федорівської семи­річної школи, селяни, які вміли читати. Працювала бібліотека до 1941 року. Коли розпочала­ся Велика Вітчизняна війна, бібліотекар Тимошенко Фаїна і агроном місцевого колгоспу Олійник В. частину книг захо­вали, закопавши їх в землю, а іншу частину розібрали меш­канці по своїх домівках. Сама завідуюча пішла в партизани Попавши до рук гітлерівців, вона була розстріляна.

 

Відновила свою роботу бібліотека тільки в 1944 році, коли село було звільнене від загарбників. Були зібрані кни­ги у мешканців і в маленькій кімнаті при сільраді знову зби­рались читачі.

 

З 1958 по 1962 рік завіду­вала бібліотекою Кожевникова Наталя Іванівна. З часом бібліотеку знову переводять до приміщення церкви. На той час уже налічувалося 5020 книг.

 

З 1988 року бібліотека зна­ходиться в приміщенні Будин­ку культури. Очолювала її до 1997 року скромна, приємна і роботяща жіночка Збрицька Раїса Володимирівна.

 

З 2007 по 2016 рік в бібліотеці працювала Іванова Антоніна Григорівна, педагог за фахом, яка проводила цікаву та змістовну роботу з читачами. В травні 2016 року вона пішла на заслужену пенсію, а бібліотеку очолив ще один чоловік в нашій бібліотечній системі - Анатолій Григорович Власенко. На даний час фонд Федорівської сільської бібліотеки-філіалу налічує близько 6 тисяч при­мірників книжок, брошур та періодичних видань, обслуговує 270 читачів.

 

Вхід
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2023
Безкоштовний хостинг uCoz