Меню сайта
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
...

Митці Подільщини

Художник Ігор Марковський

Ігор Федотович Марковський, член Національної спілки художників України та Національної асоціації митців, народився 20 січня 1949 року в нашому місті Подільську, тодішньому Котовську, в родині медиків. Навчався в школі №16 (зараз гімназія). Хлопець захопився малюванням і натхненно опановував його у художній школі: з п'ятого класу рік навчався в Київській дитячій художній школі, куди його рекомендували відправити котовські вчителі малювання. Не менш натхненно юнак студіював живопис в Одеському державному художньому училищі імені М. Грекова, яке закінчив у 1969 році.

Відслуживши строкову службу, Ігор Марковський продовжив навчання у Київському художньому інституті (майстерня художньої графіки, керівник- професор В. Я. Чебаник), який закінчив в 1984 році. З його стін він вийшов художником книжкової графіки. Його дипломна робота "Ілюстрація та художнє макетування повісті Т.Г. Шевченка «Художник» отримала найвищу оцінку, а оригінали ілюстрацій зберігаються у фондах Київського музею Тараса Шевченка.

До Одеси Ігор Марковський повернувся у 1984 році і цілу «п'ятирічку» відпрацював викладачем у рідному училищі імені М.Грекова. Педагогічна праця забирала багато сил і часу, тому художник вирішив зайнятися виключно творчою діяльністю і став вільним митцем.

Щоденна кропітка праця за мольбертом приносила Ігорю Федотовичу не лише насолоду. Йому вдалося проілюструвати кілька книжок та створити чимало колоритних полотен. У 1998 році роботи одеського митця, що виставлялися на VI міжнародному арт-фестивалі в Києві, принесли йому звання «Художник року».

Через рік І. Марковський здобув перше місце у міжнародному конкурсі «2000 років під зіркою Віфлеєму», а рік потому — диплом І ступеня на Всеукраїнському трієнале «Графіка-2000» (презентація раз на три роки найкращих здобутків майстрів певної мистецької галузі). Проживши у Південній Пальмірі майже тридцять років, Ігор Марковський перебрався до Великої Михайлівки. 

Ігор Марковський - людина-талант і одночасно людина незвичайної долі. Він - людина-подвиг. Багато років художника мучила і «посадила» у візок важка невиліковна недуга. Але попри це, його життя було невід'ємне від постійного процесу малювання, в якому він вбачав утаємничений, нерозгаданий сенс людського буття.  Майстер щоденно творив за мольбертом портрети, пейзажі і натюрморти, ілюстрував книжки місцевих авторів, брав участь у виставках. Без улюбленої справи, мабуть не впорався би з відчаєм і труднощами. Він весь час повторював "Я помру в той день, коли відчую, що не можу тримати пензля в руках".

17 червня 2009 року Ігор Марковський отримав звання "Заслужений художник України".

24 жовтня 2018 року Ігор Марковський помер в смт. Великій Михайлівці. Похований в м. Подільськ Одеської області.

(За матеріалами Вікіпедії та публікацій Подільського краєзнавчого музею)

 

    

 

 

В книжковому фонді центральної бібліотеки Куяльницької ЦБС є в наявності книга - повість Т. Г. Шевченка "Художник" з ілюстраціями Ігоря Марковського, яка вийшла в 2004 році в Одесі у видавництві "Друк". Пропонуємо познайомитись з цими ілюстраціями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...
ЦОГ

Молодь, для вас!
Вход
Архів
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright ЦБС © 2021
Бесплатный хостинг uCoz