Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Федорівка

 

       Село Федорівка датою свого заснування вважає 1793 рік, адже саме тоді селяни з Кам’янець-Подільської губернії Гайсинського уїзду поселились на теренах майбутнього села, на землях капітана Балі. Привіз їх сюди економ Томаш Федоров. Саме по його імені назвали село Томачовкою. Капітан Балі програв у карти пану Лівантовичу з Розалівки 350 десятин, на які приїзжають нові поселенці. Цю частину села назвали Мар’янівкою на честь доньки Лівантовича Мар’яни. Землю селяни купували у пана по 65 карбованців за десятину. Томачовка, Наділ,Мар’янівка, Чагурівка, Іваньки (останні два поселення названі по імені братів Чагурів та Іваньків) – всі ці поселення об’єдналися в село Федорівку вже в 1930 році, а до того це були окремі поселення.

Окрасою села Федорівка є храм Різдва Пресвятої Богородиці. Закладка першого каменю для будівництва храму відбулась у 1906 році. За іншими даними – у 2012 році. Будівництво очолив земський архітектор Мельник. Зведення храму було завершено у 1914 році.  І вже 21 вересня 1914 року її освятили на честь Різдва Богородиці. У роки богоборчества храм був зруйнований, а потім відновлений.

Люди старшого покоління стверджують, що храм якимось чином пов'язаний з підземним монастирем в селі Куйбишевське і, навіть, існує підземний хід, що їх з'єднує.

Вхід
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2023
Безкоштовний хостинг uCoz