Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Село Борщі

 

Перша назва села, що  виникло в кінці 17-го – на початку 18-го століття, - «Готари».  Населяли його в основному українці, згодом приєдналися молдовани і гагаузи.

Найбільш вірогідною версією походження назви села являється добрий  борщ - страва, яку дуже майстерно готували в харчевні борщівського постоялого двору. «Доїдемо до борщу» - відомий афоризм подорожників, які мандрували через село.

Воно появилось десь в 40-х роках 18-го століття, і поступово спростилося просто до слова «борщ». До 80-х років цього століття назви «Готари» і «Борщ», «Борщі» існували одночасно і вже в 90-х роках 18-го століття почало вживалося і в народі, і офіційно тільки «Борщі». Що стосується чуток про «пана Борщевського»,  то про таку особу в селі не було відомо.    

Село Борщі  в кінці 17-го – першій половині 18-го століття було невеликим. В Подільському архіві є свідчення, що в Борщах в середині 18-го століття проживало 369 людей (188 чоловічої  статі і 171 жіночої).

В першій половині 19-го століття на родючих землях України появились цілі династії цукроварів – Терещенки, Симоненки, Яхненки. Один із них (похоже з Яхненків) облюбував для будівництва цукрового заводу територію села Борщі. Причини зрозумілі. Для будівництва заводу за цеглою не потрібно далеко їхати – в селі працюють дві цегельні. Без води добувати цукор ще ніхто не навчився. І тому з будівництвом заводу, робітничого містечка з лікарнею будували прямо біля заводу ставок.

 

 

Вхід
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2023
Безкоштовний хостинг uCoz