Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Петрівка

 

Маленьке село Петрівка Подільського району Одеської області (до 1946 року - Гамбурове) виникло на початку ХІХ століття. В сільських оселях і досі зберігаються старі предмети, такі як глечики, коцюба, рогачі, вишиті рушники, прядки.

В центрі села споруджено два пам'ятники воїнам, що загинули в боротьбі за визволення села Петрівка: братська могила 9 радянських воїнів, що загинули при звільненні села (1958, Одеський художньо-виробничий  комбінат Художнього фонду УРСР) та обеліск 63 воїнам-односельчанам, що  загинули в роки Другої Світової війни, (1965, Одеський художньо-виробничий  комбінат Художнього фонду УРСР).

А найцікавіше - це колодязь, який був викопаний турками в панські часи і зберігся до теперішнього часу. Вода в колодязі чиста, прозора, холодна та дуже смачна.

В селі ретельно зберігають традиції. 4 листопада все село відмічає храмове свято. Багате село на мальовничі краєвиди.

 

Свою історію має сільська школа. Зі свідчень найстарших жителів села Гамбурове відомості про сільську школу беруть початок  з 1916 року. На той час існувало дві школи в різних приміщеннях: початкова та старша семирічна. Директором школи працював Бардадим Мефодій Михайлович. Школи знаходились в центрі села у маєтку пана Соколовського. В школі навчалося більше 100 учнів. В одному класі було навіть по 27 учнів.

Після війни старша  школа згоріла. Почали будувати нову восьмирічну школу. Завершили будівництво в 1951 році. Директором починає працювати Охтін Володимир Тимофійович. За цей час побудують при школі майстерню та їдальню. З 1972 року директором школи став Дорошенко Микола Дмитрович. У  зв'язку з аварійним станом в 1985 році школу переводять до стін  сільської ради. Навчалися там до 1990 року. 

В цей час в центрі села Петрівка будується нова школа.  Школа функціонує як загальноосвітній заклад з 1990 року і по сьогоднішній день. З 1992 року школу очолювали  Лютий Володимир Григорович, Дем'яненко Володимир Антонович, Січко Алла Михайлівна. На даний час з 2001 року директор школи - Іващук Рима Василівна.

 

                       

Вхід
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz