Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Положення

про  огляд-конкурс бібліотек ЦБС Котовського району

"Мій рідний край – моя земля”.

Мета конкурсу:

-         Огляд-конкурс "Мій рідний край – моя земля” проводиться з метою виявлення кращої організації роботи по краєзнавству серед бібліотек ЦБС, узагальнення досвіду з популяризації краєзнавчої літератури серед дітей та молоді.

 Завдання конкурсу:

 -         виявити якісно нові форми і методи краєзнавчої роботи серед бібліотек ЦБС, узагальнити досвід кращих бібліотек;

-          поповнити краєзнавчі бази даних бібліотек району за допомогою краєзнавчо-пошукової роботи;

 -         організація роботи щодо впровадження кращого досвіду в практику роботи бібліотек ЦБС;

 -         огляд-конкурс "Мій рідний край – моя земля” є відкритим. Організація проведення конкурсу здійснюється методичним центром ЦБС.

 Умови конкурсу:

-         у конкурсі беруть участь завідуючі філіями та бібліотекарі бібліотек-філій ЦБС;

 -         інформація про проведену роботу по краєзнавству (фотографії, фрагменти та сценарії масових заходів, публікації газетних матеріалів в районній газеті, папки, альбоми тощо) надається бібліотеками-філіями до методичного відділу до 15  серпня кожного року ;

 -         огляд-конкурс "Мій рідний край – моя земля” проводиться з вересня по серпень кожного року;

 -         переможці огляду-конкурсу нагороджуються грамотами та цінними подарунками.

В 2011 році в рамках огляду-конкурсу "Мій рідний край, моя земля" в бібліотеках району проходив конкурс "Кожне сільце має своє слівце", основою якою стали роботи бібліотекарів про народознавчі традиції та звичаї свого села, перлини його фольклору, міського діалекту, народні пісні та приказки. За матеріалами цього конкурсу побачила світ однойменна книга, яка зайняла достойне місце в краєзнавчих фондах наших бібліотек.

Переможцем конкурсу стала робота завідувачки філією №31 села Новоселівка Олени Миколаївни Швець.

 

           В 2012 році в ЦБС проходив конкурс "Пам'ять втрачених сіл" в рамках районного огляду-конкурсу "Мій рідний край, моя земля". З роботами переможців ви зможете ознайомитися в жовтні місяці в рубриці "Краєзнавчий гід" нашого сайту.

Краща робота конкурсу: робота завідуючої філією № 35 с. Станіславка Христич Валентини Іванівни "Село Кругляк Котовського району Одеської області"

 

В 2013 році бібліотекарі ЦБС взяли активну участь у конкурсі краєзнавчих нарисів "Тут мій район, моя маленька Батьківщина", присвяченого 90-річчію з дня створення Котовського району. Бібліотекарі намагалися створити для мешканців району найкращу розповідь про своє село, його історію, звичаї та традиції, ознайомити з пам'ятками культури, ознайомити з видатними мешканцями села.

Переможцем конкурсу стала спільна робота бібліотекарів села Нестоїта (філії №28 і №29) Стопчанської Наталії Євгеніївни та Гребонос Тамари Данилівни.

 

В 2014 році в ЦБС був проголошений конкурс "Це слово співуче - криниця, дзвінкої води холодок", метою якого стало виявлення кращого матеріалу з краєзнавчої та народознавчої роботи, сприяння пошуковій роботі та висвітлення матеріалів про криниці та водоймища рідного села.

Переможцем конкурсу стала Гоцуленко Катерина Петрівна, бібліотекар філії №16 села Качурівка.

 

 

   70-річчю Великої Перемоги над нацизмом  був приурочений районний краєзнавчий конкурс «Дитинство, опалене війною» серед бібліотек Котовщини в 2015 році. Бібліотекарі опитали понад 200 дітей війни, живих очевидців воєнного лихоліття, які мешкають в нашому районі, літературно опрацювали їх спогади і в результаті зібрали вагомі теки з гіркими та щемливими спогадами про той надзвичайно важкий і трагічний період життя нашої країни. За повнотою охоплення теми, літературним та художнім оформленням, за стилем викладення матеріалу переможцем стала Дмитрієва Ірина Павлівна, завідувачка бібліотекою села М. Фонтан.

 

    У вересні 2016 року були підведені підсумки районного краєзнавчого конкурсу «Обереги рідного краю» в рамках щорічного огляду-конкурсу «Мій рідний край, моя земля» до 25-річчя Незалежності України. Конкурс проводився з метою виявлення кращого матеріалу з краєзнавчої, народознавчої роботи, сприяння пошуковій роботі щодо зібрання унікальних сімейних оберегів та талісманів, родинних традицій  та звичаїв. В конкурсі прийняли участь бібліотекарі кожної сільської філії. Яскраво оформлені, підкріплені місцевими фотоматеріалами конкурсні роботи стануть в нагоді для користувачів бібліотек при вивченні особливостей рідного краю, звичаїв та традицій нашої країни взагалі. Переможцем конкурсу стала Якубовська Світлана Кирилівна, завідувачка бібліотекою села Гонората.

Вхід
Архів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz