Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту

Положення

про щорічний краєзнавчий огляд-конкурс в бібліотеках КУ "Публічна бібліотека ім. Є. Чикаленка Куяльницької сільської ради"

"Мій рідний край – моя земля”.

Мета конкурсу:

-         Огляд-конкурс "Мій рідний край – моя земля” проводиться з метою виявлення кращої організації роботи по краєзнавству серед бібліотек Куяльницької громади, узагальнення досвіду з популяризації краєзнавчої літератури серед дітей та молоді.

 Завдання конкурсу:

 -         виявити якісно нові форми і методи краєзнавчої роботи серед бібліотек-філій установи, узагальнити досвід кращих бібліотек-філій;

-          поповнити краєзнавчі бази даних бібліотек громади в рамках краєзнавчо-пошукової роботи;

 -         організація роботи щодо впровадження кращого досвіду в практику роботи бібліотек;

 -         огляд-конкурс "Мій рідний край – моя земля” є відкритим. Організація проведення конкурсу здійснюється краєзнавчим відділом центральної бібліотеки комунальної установи.

 Умови конкурсу:

-         у конкурсі беруть участь завідуючі філіями та бібліотекарі бібліотек-філій установи;

 -         інформація про проведену роботу по краєзнавству (фотографії, фрагменти та сценарії масових заходів, публікації  матеріалів в друкованих та віртуальних засобах масової інформації, папки, альбоми тощо) надається бібліотеками-філіями до методичного відділу до 15  серпня кожного року ;

 -         огляд-конкурс "Мій рідний край – моя земля” проводиться з вересня по серпень кожного року;

 -         переможці огляду-конкурсу нагороджуються грамотами та цінними подарунками.

В 2011 році в рамках огляду-конкурсу "Мій рідний край, моя земля" в бібліотеках району проходив конкурс "Кожне сільце має своє слівце", основою якою стали роботи бібліотекарів про народознавчі традиції та звичаї свого села, перлини його фольклору, міського діалекту, народні пісні та приказки. За матеріалами цього конкурсу побачила світ однойменна книга, яка зайняла достойне місце в краєзнавчих фондах наших бібліотек.

Переможцем конкурсу стала робота завідувачки філією №31 села Новоселівка Олени Миколаївни Швець.

 

 

           В 2012 році в ЦБС проходив конкурс "Пам'ять втрачених сіл" в рамках районного огляду-конкурсу "Мій рідний край, моя земля". З роботами переможців ви зможете ознайомитися в жовтні місяці в рубриці "Краєзнавчий гід" нашого сайту.

Краща робота конкурсу: робота завідуючої філією № 35 с. Станіславка Христич Валентини Іванівни "Село Кругляк Котовського району Одеської області"

 

В 2013 році бібліотекарі ЦБС взяли активну участь у конкурсі краєзнавчих нарисів "Тут мій район, моя маленька Батьківщина", присвяченого 90-річчію з дня створення Котовського району. Бібліотекарі намагалися створити для мешканців району найкращу розповідь про своє село, його історію, звичаї та традиції, ознайомити з пам'ятками культури, ознайомити з видатними мешканцями села.

Переможцем конкурсу стала спільна робота бібліотекарів села Нестоїта (філії №28 і №29) Стопчанської Наталії Євгеніївни та Гребонос Тамари Данилівни.

 

 

В 2014 році в ЦБС був проголошений конкурс "Це слово співуче - криниця, дзвінкої води холодок", метою якого стало виявлення кращого матеріалу з краєзнавчої та народознавчої роботи, сприяння пошуковій роботі та висвітлення матеріалів про криниці та водоймища рідного села.

Переможцем конкурсу стала Гоцуленко Катерина Петрівна, бібліотекар філії №16 села Качурівка.

 

 

 

 

 

 

 

   70-річчю перемоги над нацизмом  був приурочений районний краєзнавчий конкурс «Дитинство, опалене війною» серед бібліотек Котовщини в 2015 році. Бібліотекарі опитали понад 200 дітей війни, живих очевидців воєнного лихоліття, які мешкають в нашому районі, літературно опрацювали їх спогади і в результаті зібрали вагомі теки з гіркими та щемливими спогадами про той надзвичайно важкий і трагічний період життя нашої країни. За повнотою охоплення теми, літературним та художнім оформленням, за стилем викладення матеріалу переможцем стала Дмитрієва Ірина Павлівна, завідувачка бібліотекою села М. Фонтан.

 

 

 

 

 

    У вересні 2016 року були підведені підсумки районного краєзнавчого конкурсу «Обереги рідного краю» в рамках щорічного огляду-конкурсу «Мій рідний край, моя земля» до 25-річчя Незалежності України. Конкурс проводився з метою виявлення кращого матеріалу з краєзнавчої, народознавчої роботи, сприяння пошуковій роботі щодо зібрання унікальних сімейних оберегів та талісманів, родинних традицій  та звичаїв. В конкурсі прийняли участь бібліотекарі кожної сільської філії. Яскраво оформлені, підкріплені місцевими фотоматеріалами конкурсні роботи стануть в нагоді для користувачів бібліотек при вивченні особливостей рідного краю, звичаїв та традицій нашої країни взагалі.

      Переможцем конкурсу стала Якубовська Світлана Кирилівна, завідувачка бібліотекою села Гонората.

 

 

     В 2017 році в рамках огляду-конкурсу "Мій рідний край, моя земля" в бібліотеках громади проходив краєзнавчий конкурс "Твої молоді таланти, Подільщино", присвячений 85-ій річниці з дня створення Одеської області з метою висвітлення матеріалів про талановиту молодь та дітей Подільщини, патріотичного та духовного виховання дітей та молоді.

      Переможцем конкурсу стала Швець Олена Миколаївна, завідувачка бібліотекою-філією села Новоселівка.

 

 

 

 

 

 

 

 

У серпні 2018 року були підведені підсумки районного краєзнавчого конкурсу «Мій край в усьому неповторний» в рамках щорічного огляду-конкурсу «Мій рідний край, моя земля». Конкурс, в якому взяли участь бібліотекарі майже усіх сіл, мав за мету  виявлення об’єктів культури, архітектури, природних "родзинок", які є унікальними для  села і мають туристичну привабливість для розробки майбутніх "зелених" маршрутів краєм.  Всі роботи викликають велику цікавість, адже в них представлені "родзинки" кожного села: мальовнича природа, творчі колективи, майстри - золоті руки, талановита молодь. 

Переможцем конкурсу стала Якубовська Світлана Кирилівна, завідувачка бібліотекою-філією села Гонората.

 

 

 

Головною темою  щорічного огляду-конкурсу «Мій рідний край, моя земля» в 2019 році стала вишня, як символ нашої громади, а назвою краєзнавчого конкурсу стала «Подільщина у вишневому полоні». В роботах бібліотекарів відобразився місцевий фольклор: легенди про вишню, прислів'я та приказки, сорти вишні, які сьогодні ростуть в садках села, фотографії вишитих рушників місцевих майстринь з орнаментами вишні, унікальні рецепти вишневих страв місцевих господинь, вірші місцевих поетів-аматорів про вишню. Матеріали конкурсних робіт стануть в нагоді при проведенні щорічного районного фестивалю вишні "Open аir Вишня FEST", а вірші, присвячені вишні, стали основою нової тематичної поетичної збірки місцевих поетів-аматорів "У вишневому полоні".

Переможцем конкурсу стала Христич Валентина Іванівна, завідувачка бібліотекою-філією села Станіславка.

 

 

В 2020 році краєзнавчий конкурс мав назву «Історія села: від давнини до сьогодення», і матеріали, зібрані в рамках конкурсу кожною бібліотекою-філією стали головним джерелом наповнення новоствореної групи на сторінці ЦБС у Фейсбуці – «Краєзнавчий гід», а також основою виданого центральною бібліотекою краєзнавчого альманаху «Ягорлицький ключ».

Переможцем конкурсу стала Якубовська Світлана Кирилівна, завідувачка бібліотекою-філією села Гонората.

 

 

 

 

 

Краєзнавчі роботи сільських бібліотекарів під назвою «Мандруємо рідним селом», створені в рамках щорічного краєзнавчого огляду-конкурсу «Мій рідний край, моя земля» в 2021 році, стали черговим важливим внеском у краєзнавчий фонд Публічної бібліотеки, познайомили мешканців громади з історико-культурними «родзинками», архітектурними пам’ятками окремих населених пунктів, розкривши туристичну привабливість краю.

Переможцем конкурсу стала Гуцол Валентина Іванівна, бібліотекар філії села Розалівка.

 

 

 

 

 

 

 

Щорічний краєзнавчий огляд-конкурс «Мій рідний край, моя земля» в 2022 році був присвячений п’ятиріччю Куяльницької громади. В його рамках відбувся конкурс краєзнавчих нарисів «Непересічні особистості нашого села». Ці роботи дали змогу дізнатись сучасному поколінню про людей, які «писали історію краю», які своєю працею розвивали громаду, прославляли її далеко за межами і роблять це і сьогодні.

Переможцем конкурсу стала Якубовська Світлана Кирилівна, завідувачка бібліотекою-філією села Гонората.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відати шану воїнам-землякам, які захищають нашу країну на передовій, і тим, хто віддав своє життя, назавжди ставши Героєм своєї країни, покликаний конкурс краєзнавчих робіт «Наші сини і доньки – захисники України» в рамках щорічного краєзнавчого огляду-конкурсу «Мій рідний край, моя земля» в 2023-2024 роках.

З кожного села нашої громади  на захист держави пішли сотні наших земляків, понад 50 з них уже ніколи не повернуться додому, тому ця робота була дуже важка в моральному плані, матеріал збирався по краплинам, бесіди з родичами загиблих вимагали великих душевних сил, а важкий вибір стояв і перед журі, яке вирішило, що всі роботи заслуговують найвищої оцінки. Ми розуміємо, що ці роботи не завершені, теки будуть поповнюватись, тому що наша визвольна війна триває, але ми щиро віримо в перемогу і сподіваємось, що наші сини і доньки всі повернуться з перемогою в свої рідні села, де їх дуже чекають і моляться за них, а загиблі земляки увійдуть в Книгу Пам'яті нашої громади і назавжди залишаться в  героїчних сторінках  історії рідного краю.

Переможцем конкурсу 2023 року стала Трояновська Ганна Михайлівна, завідувачка бібліотекою-філією селища Борщі.

Вхід
Посилання
Блог Публічної бібліотеки ім. Є. Чикаленка Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка Куяльницької сільської ради
Архів
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz