Меню сайту
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
Комкор Григорій Іванович Котовський

 

Легендарний комдив громадянської війни, відомий терорист та авантюрист, людина, чиє ім’я до 2016 року носило наше місто, народився 1881 році в м. Ганчешти Кишинівського повіту Бесарабської губернії. Його коротке життя (він загинув у віці 44 років) було наповнене революційним ентузіазмом, мужністю, романтичним авантюризмом. Він пройшов складний шлях від «бунтаря-одиночки» до видатного командира Червоної Армії, члена уряду соціалістичної держави. З нашим містом його пов’язувало те, що тут формував свою армію І. Якір, до складу якої увійшов і загін Котовського, поповнившись перед цим чималою кількістю бірзульських залізничників. Останніх Котовський цінив за їх сміливість, надійність, мужність.

Громадянська війна кидала Котовського в різні куточки України, Росії. Його кіннота переможно вривалась у Бердичів, Воронеж, Одесу, Житомир, Голту, Балту… Найбільше слави приніс комкору бойовий перехід у складі Південної групи (початок-Бірзула) до Житомира, куди від Радомишля йшла з боями дивізія М.Щорса. Котовський довів до остаточного розгрому банди Тютюнника, Григорьєва, завдав смертельного удару С.Петлюрі. Бригада била також Врангеля, Денікіна, Юденіча, білополяків.

За сміливі дії полководця Котовського нагородили золотою іменною шашкою, двома орденами бойового Червоного Прапора.

Після закінчення громадянської війни Котовський багато разів приїжджав до нашого міста. Останні приїзд датується 9 листопадом 1924 року, а 5 серпня 1925 року в селі Чабанка (село під Одесою) комбриг був по-злодійськи вбитий. Похоронений він в нашому місті. До 2016 року наше місто та район носили його ім'я. Перейменування населених пунктів в зв'язку з декомунізацією

 

 

Котовський Григорій Іванович: біографія (за сторінками Вікіпедії)

 

Вхід
Архів
Статистика

Онлайн всього: 21
Гостей: 21
Користувачів: 0
Copyright ЦБС © 2023
Безкоштовний хостинг uCoz